А Пушкін-то що нам зробив? Тест

Як Йосип Бродський висловлювався про Україну?

Правильно! Неправильно!

Бродський дуже образився, коли Україна отримала незалежність, і навіть написав вірш «На независимость Украины». У ньому були, зокрема, такі рядки: «Прощевайте, хохлы, пожили вместе — хватит! Плюнуть, что ли, в Днипро, может, он вспять покатит».

А Пушкін щось писав про Україну?

Правильно! Неправильно!

Пушкін був сином свого часу. Він героїзував пригнічення росією Кавказу, а Україну вважав невіддільною частиною російської імперії. У поемі «Полтава» Пушкін зображав гетьмана Мазепу «підступним», хоча і визнавав його бажання створити незалежну Україну.

Як Леонід Биков висловлювався про Україну?

Правильно! Неправильно!

«Батько хотів зняти «У бій ідуть лише “старі”» у кольорі, але кольорову плівку не дали, лише чорно-білу, вузькоформатну. Він мріяв зняти цей фільм, роботу всього життя, саме на кольоровій, щоби показати всю красу рідної України», — згадує донька режисера Мар'яна Бикова.

А Володимир Висоцький як говорив про Україну?

Правильно! Неправильно!

Нам не вдалося знайти якихось висловлювань радянського співака стосовно України. Проте в Україні достатньо своїх митців, достойних вшанування.

А шо Катерина ІІ, теж чимось нашкодила Україні?

Правильно! Неправильно!

Катерина ІІ системно пригнічувала все українське. У 1763 році вона заборонила викладання українською мовою у Києво-Могилянській академії. Згодом вона ліквідувала Гетьманщину, зруйнувала Запорізьку Січ, виселяла українців до росії.

Булгаков чим не вгодив? Теж щось погане говорив про Україну?

Правильно! Неправильно!

Булгаков був симпатиком білогвардійців з імперською свідомістю — а значить, Україна для нього існувала виключно як частина росії. Герої його творів, величні й благородні офіцери, протиставляються «бандитам-петлюрівцям». Ось як герої його твору «Дні Турбіних» висловлюються про гетьмана Скоропадського: «Я б вашего гетмана за устройство этой маленькой Украины повесил бы первым!.. Кто запретил формирование русской армии? Гетман. Кто терроризировал русское население этим гнусным языком, которого и на свете не существует? Гетман. Кто развел всю эту мразь с хвостами на головах? Гетман...».

А Достоєвський? Як він висловлювався про Україну?

Правильно! Неправильно!

За згадками сучасників письменника, його дратували згадки про ідентичності націй, які знаходились під крилом «руського міра». «Нетерпимость в споре еще более выказалась у Достоевского, когда речь как-то нечаянно коснулась национальностей: он находит, что серб, малоросс и т. д., сочувствующий родному языку, родной литературе, положительно зловредный член общества, и тормозит работу всеобщего просвещения, всеобщей великорусской литературы, в которых все спасение, вся надежда. Он тормозит ход цивилизации, созданной одним великорусским народом, сумевшим создать величайшее из государств».

Як Петро Чайковський висловлювався про Україну?

Правильно! Неправильно!

Нам не вдалося знайти якісь висловлювання Чайковського щодо України та її державності чи культури.

А Пушкін-то що нам зробив? Тест
«Ну Бродський же такі романтичні вірші писав, його за що?». Ви могли звикнути до діячів російської культури, бо вивчали їхні твори у школі, але вчителі, певно, оминали їхні провокаційні вислови. Україна має багато власних талановитих особистостей і митців, які займали чітку громадянську позицію щодо нашої держави: тож, може, краще вшанувати їх?
Уже добре, але ваша русофобія все ж таки недостатня! Пам’ятайте: якщо радянський чи російський діяч і не говорив нічого поганого про Україну, це ще не привід називати вулицю його ім’ям.
Чудовий результат! Ви прекрасно розумієте, як діє російська колонізація. Тож нехай замість кожної вулиці Пушкіна у нас буде вулиця Стуса, а замість пам’ятника Катерині ІІ краще поставити пам’ятник Михайлу Остроградському.