Це партнерський матеріал.
Що треба потерти, аби здати залік в ХНУРЕ? Як шумерський бог стосується харківського студентства? Разом із EPAM ми зробили тест про традиції та забобони, які панують у вишах Харкова. Не хвилюйтесь, якщо ви не зможете згадати все — головне, що їх дбайливо зберігає колективна памʼять студентства.
Почнемо з простого: що треба зробити з пам'ятником Ярославу Мудрому після випуску з Національного юридичного університету?
Як ми й обіцяли: питання просте. Київського князя, покровителя юридичного університета, треба щедро викупати в ігристому вині.
Ще одне розминочне питання. Якби жителі стародавнього міста Умма опинились у Харкові під час сесії, вони б дуже здивувалися, бо студенти гучно кличуть шумерського бога. Як його або її звали?
Студенти харківських університетів та інститутів перед заліками активно вигукували у вікна слово «Шара». При цьому навіть найбільші скептики визнають: ритуал дійсно працював. Треба було лише виконати його правильно: перед вигуком вивчити всі білети, а після — добряче виспатись.
У цій традиції щось пішло не так. Адже задумувалося, що пам'ятник програмісту біля ХНУРЕ приноситиме удачу, якщо потерти тачпад ноутбука перед екзаменом. Але що натомість терли студенти?
Хоча ректор ХНУРЕ пропонував на фарт потерти ноутбук перед сесією, у студентів популярнішою стала туфля.
Після захисту диплому в гуртожитках цього харківського вишу студенти сідали на них і катались коридором. Із дверей кімнат на них виливали воду.
«ХАІ» — чемпіони з кількості традицій і забобонів, подекуди дивних. Та ці традиції колективна пам'ять студентів зберегла впродовж довгих років.
Як в університеті імені Каразіна посвячували у радіофізики?
На День радіофізика студенти зі смолоскипами ходили в Саржин Яр, де після урочистої промови отримували відбиток печатки на лоба. Іноді під час церемонії помічали не лише смолоскипи, а й навіть вогнемети. ХНУ імені В. Н. Каразіна був серед 25 українських вишів, що отримали від ЕРАМ допомогу зі збереження важливих даних після повномасштабного вторгнення. Тож є шанс, що пам'ять про цю традицію збережеться не лише у випускників минулих років. Загалом фахівці компанії потурбувались про дані 12 харківських вишів.
Смолоскипи також є елементом традиції у студентів НТУ «ХПІ». У чому вона полягає?
Щороку ректор «ХПІ» підпалює «Чашу знань» при посвяті нових студентів. Цю традицію можна прослідкувати до 1966 року: тоді від «Чаші» старшокурсники запалили смолоскипи та рушили з ними Пушкінською.
Яка техніка обов'язково була присутня на посвяті в студенти ХНАДУ?
На посвяті студентів виступають не лише викладачі, але й гоночні авто: «ХАДІ-31», «ХАДІ-34». Важливим атрибутом є родстер-ветеран «ХАДІ-2», зпроектований у 1961 році та дбайливо збережений до наших днів.
Третьокурсники Аерокосмічного університету виїжджали у травні за місто на базу відпочинку «Пролісок» і кілька днів святкували. Як називалося свято?
На тисячопершу ніч навчання студенти «ХАІ» зазвичай збиралися на базі відпочинку біля Старого Салтову, веселилися та отримували «Диплом Справжнього Хайовця», який засвідчував їхню успішність у боротьбі «з алкоголем, відвідуваністю, холодом» та іншими атрибутами студентського життя.
Хочете дізнатись більше про тренінги і освітні програми EPAM University Programs? Переходьте за посиланням нижче:
Хочете більше знати про EPAM і вакансії в компанії? Тоді вам за посиланням нижче: