Чи розумієте ви, наскільки захищені АЕС? Тест

Від початку російського вторгнення в Україну анекдот про мавпу з гранатою перетворився на звичний новинний заголовок.

Однією з цілей окупантів стали українські атомні електростанції. Вкрай небезпечною ситуацію робить те, що у російських солдат виявився дуже низький рівень знань про радіологічну безпеку. Деякі з них рили окопи у Рудому лісі та, вірогідно, повезли промінчики чорнобильського щастя додому.

Ми зробили тест: дізнайтеся, наскільки ви обізнані щодо захисту українських АЕС.

АЕС взагалі є законними цілями під час війни?

Правильно! Неправильно!

Стаття 15 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року прямо забороняє обирати АЕС як цілі у війні. росія ратифікувала цей протокол.

А раніше відбувалися обстріли АЕС у світі?

Правильно! Неправильно!

У 2017 році повстанці у Ємені заявляли про пуск ракети в напрямку атомної електростанції в ОАЕ, але це так і залишилося чутками. Атака на Запорізьку АЕС, за словами голови «Енергоатому» Петра Котіна, була першою за всю історію людства.

Енергоблок АЕС витримає потрапляння снаряду?

Правильно! Неправильно!

Енергоблоки мають витримувати падіння літака до 10 тонн. Вірогідно, що одне потрапляння снаряду для них не страшне. Але не факт, що захист спроможний тримати постійні обстріли чи бомбардування.

Є можливість якось превентивно убезпечити АЕС від ударів?

Правильно! Неправильно!

Така можливість є: для цього треба зупинити енергоблоки. Саме так зробили в Енергодарі, коли почались обстріли АЕС, зупинивши два блоки.

Добре, а що станеться, коли випадкова міна впаде на енергоблок?

Правильно! Неправильно!

У разі потрапляння міни аварійний захист за протоколом почне вимикати енергоблок.

Там якесь «Джерело нейтронів» у Харкові потрапляє під обстріли. Це небезпечно?

Правильно! Неправильно!

Установку після перших обстрілів перевели у глибокий підкритичний стан. Проте Державна інспекція ядерного регулювання України попереджає, що численні бомбардування можуть призвести до тяжких радіаційних наслідків із забрудненням прилеглих територій.

Якщо все ж таки АЕС вибухне, які країни постраждають найбільше?

Правильно! Неправильно!

Відповідь на це питання залежить від багатьох чинників, зокрема від погоди. Тому передбачити наслідки вибуху АЕС неможливо.

Чи розумієте ви, наскільки захищені АЕС? Тест
Ви знаєтеся на атомній енергетиці на рівні Гомера Сімпсона. Це кращий рівень знання, ніж у росіян, але.. Ого, а чого у вас рука в темряві світиться?
Ви знаєте, що від ядерних реакторів треба триматися подалі, а не стріляти в них, і загалом краще розумієтеся на ядерній безпеці, ніж російські солдати. Тож проживете точно довше за них.
Якщо іншим просто тривожно, коли вони чують новини про росіян на ЧАЕС, то ви хапаєтеся за серце: адже точно знаєте, що ці довбні можуть там зламати та що може піти не так.

Читайте також

Total
0
Share