Чи добре ви обізнані у військовому сленгу? Нумо, перевіримо!

Військовий сленг
Військовий сленг

Хто з нас останніми роками не отримував «+» замість тисячі слів або не радів числам «4.5.0»? Військові символи і сленг просочилися в цивільне життя і добряче прижилися. Утім, це поверхневі знання, бо якщо зануритися — можна «спалити собі мозок», як писав Іздрик. Чому всі ці речі називаються саме так? Ми не обіцяємо відповідей, але перевірити наявні знання (а інколи — інтуїцію) пропонуємо в тесті.      

Розімнемося! Абревіатура УПА сучасними військовими найчастіше використовується в контексті…

Правильно! Неправильно!

Українська повстанська армія може згадуватися в різних контекстах, адже сучасне військо розбудоване на історичному ґрунті. Утім, нині цією абревіатурою позначають невиправдану бюрократію, і означає вона «українська паперова армія».

Що таке «кілограм щура»?

Правильно! Неправильно!

Вибухова суміш має солодкуватий смак і дуже подобається щурам. «Кілограм щура» — це така міра, де пацюк не вмирає, а ще активно гризе вибухівку. Через те, що тварина має невеличкий шлунок, спостережливі військові змогли визначити, скільки щур може зʼїсти за раз. Відтак на кілограм щура приходиться 100 міліграмів вибухівки. Звісно, варто зауважити, що це лиш локальний жарт, який добряче поширився серед військових. Тож хоч це і не сленг, а знати про це не завадить.

Слово «штора» в сучасній війні можемо тлумачити як…

Правильно! Неправильно!

«Штора» — народна назва кількох російських засобів РЕБ, які ставлять перешкоди на відео із FPV. Назва виникла через характерну форму перешкод на екрані. Траплялося, що замість очікуваної картинки дронщик бачив портрет путіна, триколор або що завгодно, до чого додумається окупант.

У царині військового сленгу під словом «аборт» розуміємо, що:

Правильно! Неправильно!

«Аборт» — військовий синонім слова «осічка», нічний кошмар мінометників. Це коли після пострілу не спрацьовує спусковий механізм чи капсуль вишибного заряду, і міна залишається у стволі. Військові втрачають дорогоцінний час, аби розібрати міномет, вилучити зі ствола боєприпас, встановити все на місце і знову навести ствол за заданими установками прицілу. Дуже небезпечна процедура.

Якщо ви бачили наше відео про пса Кабачка, який живе з воїнами-зенітниками, то зараз не про нього! «Кабачками», «морквами» та «огірками» у війську називають:

Правильно! Неправильно!

«Огірки», «моркви», «кабачки» — боєприпаси до ПТРК, СПГ та РПГ. Цей жаргон усталений і давно використовується військовослужбовцями для позначення певних видів боєприпасів, щоб уникнути використання офіційних назв. СПГ ще буває «сапогом», а РПГ — «олівцем».

Старий-добрий «матрас». Хто він у світі військового сленгу?

Правильно! Неправильно!

Таку народну назву отримало найменування дронів Matrice. Екіпажі FPV-дронів використовують «матрас» як носії для ретрансляторів. Це підсилює сигнал відео з дрона на окуляри пілота.

Городини «наїлися», а що ж таке «лимончик»?

Правильно! Неправильно!

Знамениту гранату Ф-1 у народі називають «лимонка», проте вона не має жодного стосунку до лимона. Це копія французької ручної гранати тієї ж марки. Така граната мала недосконалий запал, який підривав її при ударі та вимагав великої обережності у користуванні. Англійці обзавелися осколковою гранатою з гладким корпусом і надійнішим запалом з чекою, вона була конструкції капітана Лемона. Назва стала популярною та поширилася світом.

Це не надто розповсюджена теза, але ви вгадаєте точно! Кого в армії називають «хребтами»?

Правильно! Неправильно!

Ця відповідь є єдино правильною, адже хребет — це те, що тримає тіло. Так і наше звитяжне військо тримає Україну, а з нею — цілий світ.

Чи добре ви обізнані у військовому сленгу? Нумо, перевіримо!
Не засмучуйтеся. Головне, що ви підтримуєте військо та наближаєте Перемогу всіма доступними способами. А знання ще підтягнете!
Ви добре обізнана людина. Є куди рости, але питання стосувалися різних родів військ, воно й не дивно, що ви всього не знали!
Тут ми маємо справу з військовими чи волонтерами, або у вас хороша інтуїція. А може, все добряче спрацювало в комплексі. Але точно відомо: ви — молодець!
Ставайте частиною спільноти «Накипіло» —підтримайте своє медіа

Читайте також

Total
0
Share