Незрячий волонтер із Вінниці Денис Романовський понад десять років допомагає ЗСУ

Волонтер Денис Романовський

Денис Романовський, який у 2016 році повністю втратив зір, закуповує і ремонтує авто для українських військовослужбовців, а також допомагає відвозити великогабаритні вантажі на фронт. Волонтер разом із підприємцями-однодумцями вже понад десять років допомагає армії. Як розповів Денис у ранковому етері на Радіо «Накипіло», він обладнує автомобілі, придбані за кордоном, спеціальними пристроями, а потім передає їх на передову.

Дуже часто незрячий волонтер разом із колегами особисто їздить на лінію фронту. Зазвичай за кермом автівки дружина Дениса, яка спеціально закінчила курси водіння, щоб допомагати чоловікові. Денис сказав, що, коли є змога передати вантаж поштою, користується цим. Але приблизно раз на місяць волонтери їздять на передову. Згадав, як останній раз першого жовтня вдалося доїхати до Покровська й передати допомогу, а коли наступного дня поверталися назад, дороги вже було перекрито. 

У Дениса вроджена глаукома, протягом усього життя його зір поступово погіршувався, аж поки чоловік повністю не втратив зір. Попри це він і далі активно волонтерить.

«Волонтерство почалося з Майдану. Особисто вже їздити почав трохи пізніше, після початку АТО», — розповів чоловік.

З початком повномасштабного вторгнення горизонти волонтерської роботи для Дениса та його колег збільшилися: додалися Харківський, Куп’янський та інші напрямки, де українським захисникам украй потрібна допомога.

«Допомагаємо там, звідки отримуємо запити від бійців. Ми надсилаємо гаджети, які виготовляємо, на всі напрямки. Нам неважливо, Південь це, Північ чи Схід. Намагаємося усюди бути корисними для наших захисників», — сказав Денис Романовський.

У команді СТО, автомайстрів він займається координацією запитів від підрозділів ЗСУ. Волонтери у вільний від основної роботи час ремонтують, переобладнують, виготовляють металеві девайси, до прикладу станини для мобільних вогневих груп Протиповітряної оборони, які збивають «шахеди».

«Ми багато працюємо з елементами скидання, робимо скиди для “мавіків” і FPV. Є в нас колектив, який робить FPV-дрони. Ми просто маємо майстерні й підприємства, які можуть це все обробляти. Тому обрали для волонтерства саме цей напрям», — розповів про свою роботу Денис.

Чоловік зауважив, що зі змінами, які відбуваються на фронті, удосконалюють свою роботу й волонтери, що намагаються задовольнити всі потреби, з якими стикаються військовослужбовці.

Автомобілі для потреб армії завозять із Європи переважно волонтери. А втім, окрім того, співпрацюють із місцевою владою, що має змогу придбати нові автівки.

«Навіть якщо ми передаємо хлопцям якесь вживане авто, ми обов’язково проводимо його техогляд і дефектування, ремонтуємо максимально, тому що це має бути надійний автомобіль», — сказав волонтер.

Читайте також

Total
0
Share