П’ять причин для оптимізму у 2024 році

SONY DSC

Суперечки через підтримку України в Конгресі США, внутрішньоукраїнскі політичні чвари, втома — усе це впливає на психологічний стан українців, змушуючи з острахом дивитися в майбутнє.

Ми пропонуємо до уваги п'ять чинників, через які у 2024 році все буде не так похмуро, як здається на перший погляд.

Українські удари по російським військовим об'єктам стають болючішими

Всю осінь українці планомірно руйнували російський флот в окупованому Криму. 

За передостанній тиждень 2023 року наші Сили Оборони збили три російських літака Су-34 і два Су-30. 

У ніч на 26 грудня українські військові уразили порт у тимчасово окупованій Феодосії, знищивши великий десантний корабель «Новочеркаськ». Після того голова Офісу президента пообіцяв, що «чорноморського флоту росії в Криму не буде».

Міжнародна військова допомога продовжиться

Попри те, що Конгрес США так і не ухвалив у 2023 році рішення про виділення чергової воєнної допомоги Україні, світова спільнота продовжує нас підтримувати.

На початку 2024 року Україна, Норвегія та Велика Британія планують підписати десятирічний пакт про безпеку. В межах пакту Британія допомагатиме Україні контролювати Чорне море, тренуватиме наших морпіхів, надасть техніку і тральні кораблі Королівських ВМС для пошуку і знищення морських мін. 

Понад те, Велика Британія не планує зменшувати іншу військову допомогу Україні.

У січні 2024 року в Парижі запрацює «Коаліція артилерії з посилення української армії», а до інших двох коаліцій — із кіберзахисту та розмінування — наприкінці 2023 року долучилась Ісландія.

Латвія станом на грудень 2023 року відправила в Україну 271 автомобіль, який був конфіскований у нетверезих водіїв.

Світ допомагатиме українській економіці

Наприкінці грудня 2023 року Україна отримала додаткові 1,34 мільярда доларів допомоги Світового банку та 150 мільйонів євро від ЄС.

На 2024 рік Мінфін уже домовився про фінансування третини від потреб країни в зовнішньому фінансуванні за рахунок пільгових кредитів від Японії та Великої Британії, а також траншів від МВФ.

Навіть якщо до 1 лютого 2024 Європейський Союз не зможе переконати прем'єра Угорщини не накладати чергове вето на надання допомоги Україні, існує запасний план. 26 країн Євросоюзу можуть надати спільну позику поза бюджетом блоку.

Літаки F-16

Винищувачі F-16 — звісно, не орли із «Володаря перснів», але здатні потужно вплинути на перебіг бойових дій і спроможність української протиповітряної оборони. F-16 зможуть захищати українські міста та позиції військових від ворожих ракет і дронів. 

Уряд Нідерландів уже почав готувати перші 18 винищувачів до передачі Україні.

Перша група українських пілотів у грудні 2023 року закінчила у Великій Британії базову підготовку та перейшла на наступний рівень у Данії.

Україна самостійно виробляє сучасне озброєння

У 2024 році оборонні підприємства країни планують виробити мільйон FPV-дронів, більше десяти тисяч ударних дронів середньої дальності та понад тисячу безпілотників із дальністю від тисячі кілометрів.

Також наша оборонна промисловість у 2024 році планує активно виробляти 155-мм снаряди. Вони потрібні для більшості західних систем озброєння, які Україна отримала від партнерів. 

Як каже заступник міністра оборони, в Україні планують у 2024 році виробити «достатньо снарядів, аби покрити різницю між тим, що потрібно на передовій, і тим, що можуть дати партнери».

Читайте також

Total
0
Share