Війна та вимушене переміщення призвели до втрати багатьох звичних зв’язків. Зокрема, багато з нас втратили й постійні дружні взаємини, компанії приятелів і добрих знайомих. Нові місця життя (нехай іноді й тимчасові) спонукають до пошуку нових дружніх або приятельських контактів. У дорослому віці це не так уже й просто. В новому випуску «Психотерапевтичної пʼятихвилинки» Наталя Завгородня говорить про те, як шукати та знаходити нових друзів.
Отже, варто нагадати, що дружба — це добровільні взаємини між людьми, які прагнуть піклуватися одне про одного, мають спільні інтереси та світобачення. Основою дружби часто є спільний досвід, саме тому багато дружніх зв’язків з’являються в нас за часів навчання або в сумісних подорожах.
Де ж знайомитися в дорослому віці й на що звертати увагу?
– відвідуйте публічні заходи: лекції, фестивалі, волонтерські зустрічі — важливо, щоб мета зібрання була вам цікава та зрозуміла. У просторі спільних інтересів ви обов’язково зможете побачити людей, що здатні зацікавити. Спільне коло обговорення допоможе познайомитися. Також не соромтеся проявляти себе: брати участь у дискусії, ставити запитання, одно слово — бути присутнім. Активність і відкритість допомагають почати спілкування;
– зверніть увагу на колектив: можливо, хтось із ваших колег також зійде за друга в місці вашого тимчасового перебування. Придивіться до них. Чи маєте ви спільні інтереси й теми для обговорення, окрім роботи? Якщо так, це хороша можливість заприятелювати;
– не нехтуйте онлайн-знайомствами. Не тільки романтичні стосунки ми шукаємо в мережі, але й дружні взаємини також. Чати та групи, застосунки для знайомств — усе це хороший шлях до переходу знайомства в реальність. Беріть до уваги, окрім географії перебування, вік, спільні інтереси та зацікавленість у спілкуванні;
– навчайтеся: вивчення нової мови, танців, каліграфії… У новій групі на вас чекатимуть і нові люди. Атмосфера отримання нових знань і навичок сприяє й атмосфері приятелювання.
Дружба в дорослому віці має свої особливості. Нам самим може бракувати часу на побудову й підтримку дружніх стосунків. Часто це питання не пошуку цікавих людей, а нестачі часу й сил саме на цю частину життя. Партнерство, діти, батьки, робота, хобі — визначити пріоритети не так і просто. Тож, шукаючи друга або вже будуючи взаємини, не забувайте приділяти цьому час і зусилля. Планомірно та регулярно.
Зустріч зі сформованими й реалізованими людьми, які навіть і мають схожі до ваших інтереси, усе одно викриває й багато незбігів. Це нормально. Не поспішайте відмовлятися від спілкування, якщо виявилося, що людина поряд не в усьому схожа на вас цілком і повністю. Це просто неможливо.
Якщо відчуваєте, що вам самій або самому важко говорити про певні речі, ділитися досвідом або планами на майбутнє, — дайте собі час. Довіра не формується миттєво. Це нормально.