Як жити, коли немає внутрішньої енергії

Зима, холод, важкі побутові умови, постійне очікування новин — усе це надзвичайно виснажує. Часто в голові лунає: «зовсім немає сил». Тіло відмовляється робити звичні справи, а розум — приймати потрібні рішення. 


Що робити, якщо ви відчуваєте нестачу сил та енергії? Як діяти в таких умовах, адже життя неможливо поставити на паузу. Ось коротка інструкція-підказка, що допоможе діяти, попри все. 


Задайте собі питання: «Що найбільше відбирає сили?» та будьте готові, що  відповідь може бути неочікуваною

Це може бути токсичне оточення, постійний перегляд новин або неможливість розслабитися через відсутність графіку відключення електроенергії. 

Якщо є можливість вплинути на обставини, намагайтеся розв’язати проблему. Якщо ні — скористайтеся порадою Далай-Лами: «Якщо питання можна вирішити, не варто хвилюватися; якщо його не можна вирішити — тим більше хвилюватися не треба». 


Відчуваючи дефіцит енергії, спробуйте визначити, на що ви її направили, якби мали в необмеженій кількості.

Питання най звучить так: «Наразі в мене немає енергії для того, аби…». Продовжіть цю думку. Іноді ми не хочемо робити певні речі та боїмося зізнатися в цьому собі, а прикриваємося відсутністю сил. А іноді, коли розуміємо, на що хочемо витратити сили, відкриваються нові внутрішні резерви. 


Проведіть дослідження свого тіла та розуму. Визначте, що саме потребує невідкладного живлення. Тіло та дух нерозривно пов’язані. Відсутність енергії в тілі може бути наслідком ментального виснаження. І навпаки: виснажене та недоглянуте тіло не може давати сил для ефективного мислення. Пам’ятайте про це. 


Дозвольте собі по-справжньому прийняти нові обставини, у яких ми живемо

Спробуйте  переформатувати список задач, змініть очікування від себе та швидкість реалізації звичних завдань і справ. Будьте уважні до умов нової реальності та поблажливі до себе. 


Не забувайте дякувати собі за всі зусилля, які ви докладаєте зараз. Навіть за умови, коли отримати бажані результати та продовжувати звичну швидкість життя не вдається, не забувайте підтримувати себе та поважати свої намагання. Сили та енергія обов’язково повернуться, а корисний досвід залишиться.

 


https://nakipelo.ua/iak-zhyty-koly-ne-mozhna-nichoho-zaplanuvaty-ta-vidchuty-sebe-u-bezpetsi-porady-psykhoterapevta/

 

Читайте також

Total
0
Share