Передноворічна метушня: як з нею бути

Грудень надзвичайно насичений святами. День Святого Миколая, Різдво, Новий рік. Це теплі та приємні дні, приготування до яких можуть, утім, стати приводом для нервування. Чому так відбувається, що передноворічна метушня може знесилювати, дратувати й навіть спричиняти симптоми стресу? І найголовніше — чому це нормально?

Почнімо із соціального тиску та навіяних соціумом сподівань. У період свят часто та легко виникають високі сподівання від себе та оточення: постійний святковий настрій, ідеальні подарунки, смачна їжа й завжди тепла атмосфера. Маркетингові рішення спрямовано на постійне чекання дива та нескінченні святкування. У реальності не все йде за планом. Як наслідок, ми намагаємося максимально відповідати «святковому стандарту», що створює відчуття невідповідності, занепокоєння та напруги. 

Пошук подарунків, витрати на святкові приготування і декорації часто пов’язані з великими фінансовими та емоційними витратами. Знижки, яскраве оздоблення, відкладання великих закупів до періодів свят поєднуються в бажанні витрачати й часом робити необдумані витрати. Це само собою джерело стресу через фінанси. Крім того, прагнення догодити іншим або отримати давно бажане за попереднім списком не залишає ресурсів або часу для справжнього задоволення від процесу.

Різдвяні свята — це час, коли багато людей збирається разом із родиною. Для декого це може бути період, коли актуалізуються старі конфлікти, невисловлені образи або нереалізовані емоційні потреби. Оживають дитячі історії, а з ними й непрожиті болі. 

Сучасний світ потребує балансу між особистим і суспільним. Це особливо відчутно в пору свят: бажанням зберегти традиції та необхідністю враховувати власні потреби й бажання — й ось основа для внутрішнього конфлікту. Новорічний період часто пов’язаний із потребою організувати зустрічі з людьми, які можуть бути рідко присутніми в житті, зокрема з родичами. І це не завжди тільки джерело радості. 

Не забуваймо і про реалії сьогодення. Навколо війна, погані новини та складні рішення. Свята ніби не на часі. Почуття провини може стати супутником найочікуваніших свят. 

Пам’ятайте: тільки ви вирішуєте, як найкраще для вас провести цю передноворічну пору. Немає жодного еталона святкування чи зобов’язання бути в доброму гуморі в ідеальній картинці з фільму. Це час для персональних див, а отже, який вигляд вони повинні мати — вирішувати тільки вам.

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share