Книги як спосіб переживання цих буремних часів

Мистецтво як спосіб проживати травматичну реальність — завжди актуальне, тим більше, у воєнний час. Пропоную добірку книжок, які, маю надію, підтримають вас у ці буремні часи. 

«Сказати життю “Так!”» Віктор Франкл 

Віктор Франкл — австрійський психолог і філософ, який у роки Другої світової війни пройшов через нацистські табори смерті.«Сказати життю “Так!”. Психолог у концтаборі» — результат його пошуку сенсу життя. Якщо маєш «навіщо» жити, зможеш пережити будь-яке «як». Франкл довів це власним життям та відверто поділився досвідом у цій надзвичайно емоційній та відвертій книзі.

«Вибір» Едіт Еґер

Едіт Еґер — відома психотерапевтка. Після 40 років успішної практики, у віці 90 років вона вирішила написати книжку спогадів про власну травму, зцілення та методи терапії, які допомогли багатьом людям. «Вибір» — це відверта й правдива історія про велику силу волі, надможливості тіла та психіки, коли є мета вижити, і про вибір, який має кожен. Пані Еґер потрапила до Аушвіцу, коли їй було 16, там втратила батьків, але їм із сестрою не просто вдалося вижити, а й прожити по справжньому щасливе життя. Від питання «Чому я?» до питання «Що далі?».

«Життя попереду» Ромен Ґарі

Роман Ромена Ґарі «Життя попереду» написаний від імені дитини — Момо (Мохаммеда), десятирічного араба, вихованого літньою єврейкою мадам Розою.Вона колишня повія, яка на схилі років створює притулок для дітей своїх колег. Через очі маленького Момо Ромен Ґарі відправляє читачеві безліч повідомлень про релігію, політику, гроші, щастя, людські стосунки. Ромен Ґарі розгортає перед нами життя: тривожне, важке, несправедливе, але таке прекрасне.

«Ніч у Лісабоні» Еріх Марія Ремарк

«Ніч у Лісабоні» — передостанній роман Еріха Марії Ремарка про життя в еміграції в період Другої світової війни. Це всього лише одна ніч у Лісабоні: справжня сповідь відважної, сміливої ​​людини, на яку випали немислимі за тяжкістю випробування еміграції. Це історія цілого покоління людей, які зіткнулися з війною, потрапивши до лещат фашизму. Але це ще й історія кохання, перед яким відступає навіть смерть.

«Інтернат» Сергій Жадан

«Інтернат» Сергія Жадана — роман про життя звичайного українського шкільного вчителя в зоні АТО. Війна проходить не лише у зовнішньому світі, а й у внутрішньому, і роз’ятрює проблеми ідентичності, морального вибору, справжнього та фальшивого патріотизму. Як бути людиною на тлі сучасної війни: це та багато інших питань у романі сучасного класика української літератури.

 

 

 

 

 

Війна обов’язково закінчиться. А уроки мудрості залишаться з нами і в оновленому мирному житті.

Читайте також

Total
0
Share