Екологічна мотивація

Деякі засоби мотивації не працюють, а навпаки — руйнують нашу психіку та негативно впливають на якість життя. Серед них: порівняння, критика, приниження, вольові дії, самодеструктивна поведінка та агресія, направлена на себе. 

 

Давайте розберемося, як мотивувати себе та водночас діяти екологічно, виходячи з самоповаги та любові, при цьому забезпечувати ефективну та впевнену мотивацію. 

 

Починаючи будь-яку справу, ми уявляємо собі кінцевий результат. Зазвичай хочеться отримати все й одразу. Не завжди, а точніше — майже ніколи, це не є можливим. Будь-який шлях починається з першого кроку, а найдовша дистанція — це сукупність багатьох забігів. Отже, розбийте завдання на підзавдання та визначте, чим порадувати себе за досягнення маленьких проміжних результатів. Замість знецінення проміжних досягнень намагайтеся помічати їх важливість. Змогли це — значить, зможете більше.


Якщо з якихось причин ви не можете виконати бажану дію, обов’язково знайдіть гідну альтернативу, яка підходить вам і максимально враховуватиме ваші особливості. Не можете приготувати вечерю, зробіть ваш фірмовий десерт, а інше — замовте готове. Не готові до півторагодинного тренування, домовтеся про скорочену програму. Важко почати говорити іноземною мовою — спробуйте використовувати її на письмі. Альтернатива — це важливо.


Домовляйтеся із собою та пояснюйте, навіщо вам потрібна та чи інша дія. Розуміння допомагає долати спротив і роздратування. Звертайся до себе з дбайливістю та повагою. Сформулюйте, чого ви справді прагнете. Важливо, щоби мета виходила за межі дії, про яку йде мова. 

Ходити у залу схуднути, — звучить надто загально. Ходити у залу, щоби схуднути та вдягнути улюблену сукню на свято — конкретно та індивідуально. Вчити мову, бо цього вимагають, — звучить як примус. Вчитися мові, аби розуміти інших та бути почутим — це про ваші потреби, а отже хочеться докласти зусиль для їхнього втілення в життя. 

Аби прояснити мотивацію, задайте собі прості питання: навіщо? для чого? І знайдіть для себе відповідь, а за можливості — декілька. Звертайтеся до них у моменти, коли важко. 

Наприклад: навіщо відкладати на авто? Щоби разом із машиною отримати свободу переміщення та бажаний комфорт. А це для чого? Аби частіше відвідувати природу, навідувати бабусю та не дратуватися через громадський транспорт. 

Відслідковуйте результат на шляху до мрії. Робіть фото, якщо трансформуєте тіло, публікуйте дописи у соціальних мережах, якщо втілюєте робочий проєкт, записуйте у нотатнику, як ви наблизилися до мети та що ще потрібно. Одним словом, фіксуйте. 

І головне: дякуйте собі! Любов і повага до себе — найкращі друзі справжньої мотивації.



    Читайте також

    Total
    0
    Share