Кожен п’ятий зумер у світі відмовляється учитися та працювати, формуючи новий рух, який має назву NEET (Not in Education, Employment or Training). Це вже стає глобальною проблемою для економіки й суспільного життя. Чому сформувалося таке покоління та які його цінності — поговоримо сьогодні. Наша тема — генерація NEET.
До цього покоління належить молодь віком від 15 до 24 років. Переважно це в минулому діти, які отримували все надто легко, а тепер не можуть чекати, терпіти й нудьгувати… Їм складно та іноді неможливо витримати виклики на шляху кар’єрного та особистісного розвитку.
Представників покоління NEET зазвичай ділять на чотири типи:
– антисоціальний NEET: почувається комфортно, тільки коли не працює;
– замкнутий NEET: не в змозі в будь-якій формі взаємодіяти із суспільством;
– пасивний NEET: не в змозі знайти собі роботу через брак упевненості в собі й мотивації;
– NEET, що розчарувався: має вкрай негативний досвід на роботі, а тому воліє відмовитися від подальшого пошуку робочого місця.
Серед причин появи представників генерації NEET виділяють низьку мотивацію до навчання чи роботи. Молоді люди часто відчувають брак цілей або перспектив, що може призвести до апатії та байдужості до свого майбутнього. Психологічні труднощі й ментальні проблеми, зокрема депресія, також впливають на активність молоді. Молоді люди можуть почувати безвихідь і тривогу через майбутнє, а також страх перед суспільним осудом, бо вони не відповідають суспільним стандартам продуктивності. Сюди ж додається і соціальна ізоляція. Розпочата за власною ініціативою, вона може обернутися відчуттям зайвості та відстороненості. Часто представники покоління NEET відверто залежать від фінансової підтримки батьків або соціальних програм. Це відверто знижує мотивацію до розвитку й формує вторинну вигоду від бездіяльності.
Нестабільність зовнішнього світу також негативно впливає на можливість планування персонального майбутнього. Це зі свого боку дає відчуття, що життя не має чіткої структури, а довгострокові плани або цілі безсенсові. Відповідно, це погіршує здатність до ухвалення рішень та активних дій у майбутньому.
Якщо ви впізнали себе або когось із близьких вам людей, пам’ятайте: є шлях до розв’язання проблем мотивації та пошуку своєї професійної ідентичності. Не завжди просто зрозуміти, хто ти й куди хочеш рухатися, але будь-який шлях, зокрема шлях до себе, починається з простих і доступних кроків.