Як безкоштовно перевірити наявність штрафів від ТЦК

Що сталося

16 липня в Україні закінчився термін, до якого військовозобов’язані мали оновити військово-облікові дані. Після цього територіальні центри комплектування та соцпідтримки можуть притягати порушників до адміністративної відповідальності.


Якщо я не оновив дані, мене автоматично оштрафують?


Ні, автоматичних штрафів не буде. ТЦК і СП можуть розглядати справи та штрафувати за трьома статтями Кодексу про адмінправопорушення:

– Стаття 210: Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку.
– Стаття 210-1:  Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
– Стаття 211: Зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності.

Після того, як працівники ТЦК і СП виявлять порушення правил обліку, вони мають скласти протокол і видати, або направити його поштою військовозобов’язаному. У протоколі мають бути зазначені сутність правопорушення й дата розгляду справи.

Далі територіальний центр має розглянути справу, заслухати позицію можливого порушника та винести постанову про притягнення до адмінвідповідальності, де зокрема вкаже розмір штрафу. Якщо порушник не був на розгляді — постанову надішлють поштою. 

Військовозобов’язаний може оскаржити постанову в суді. У воєнний час штрафи за порушення військового обліку сягають від 17 000 до 25 500 гривень.

Якщо порушник добровільно не сплатить штраф, постанову передадуть у виконавчу службу. Вона відкриє провадження та може накласти арешт на банківські рахунки чи майно. 

Як перевірити, чи не оштрафував мене ТЦК


На етапі, поки постанова не передана до виконавчої служби, це можна зробити тільки в територіальному центрі комплектування та соцпідтримки, в якому ви стоїте на обліку.

Деякі сервіси пропонують послуги платної перевірки штрафів від ТЦК і СП. Та насправді вони лише перевіряють наявність відкритих виконавчих проваджень. Цю послугу можна отримати безплатно.

Якщо виконавець уже відкрив провадження, його можна буде побачити в Автоматизованій системі виконавчого провадження. Для пошуку в АСВП потрібні прізвище, ім’я та дата народження ймовірного порушника. Також наявність виконавчих проваджень можна перевірити у додатку «Дія».


Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share