Як безкоштовно отримати гемодіаліз за Програмою медичних гарантій

Спонсорський матеріал

З 2020 року в Україні впроваджується Програма медичних гарантій — це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. До них входить і амбулаторний гемодіаліз, необхідний пацієнтам із хронічною хворобою нирок останньої стадії.

Разом із діалізним центром «Фрезеніус Медикал Кер Україна» розбирались, на яких умовах та що саме може отримати пацієнт у межах цієї Програми і чи можна лікуватись у приватній клініці безоплатно. Спойлер: так, можна.

1

У яких медичних закладах?

Контракти на лікування пацієнтів методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах мають як комунальні, так і приватні медичні заклади. Усі ці заклади можна побачити на сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ), ввівши слово «Гемодіаліз» у поле «Напрям, група послуг». Лікування для громадян України є безоплатним, варто лише взяти направлення у нефролога.

2

Що потрібно, щоби змінити місце отримання гемодіалізу?

— взяти електронне або паперове направлення у лікаря-нефролога із встановленим діагнозом N18.4, N18.5, N18.9, N19;

— самостійно обрати медзаклад, який надає таку допомогу, та звернутися туди з направленням.

3

Що мається на увазі під «безоплатним гемодіалізом»?

Це послуга, яка оплачується з державного бюджету, тому пацієнту не треба за неї платити. Але безоплатний гемодіаліз можна отримати лише в медзакладах, які уклали контракти з НСЗУ та мають вільні місця.

4

Що входить до безоплатного гемодіалізу:?

— первинний огляд та подальше спостереження;

— проведення процедури гемодіалізу із забезпеченням усіма необхідними лікарськими засобами, медичними виробами та витратними матеріалами;

— контроль ефективності діалізного лікування;

— лабораторні дослідження в межах процедури (біохімічний та загальний аналіз крові, визначення діалізної дози, загального холестерину, паратиреоїдного гормону крові, аналіз на ВІЛ, реакцію Вассермана та інші);

— запобігання інфекційним ускладненням та тромбозу судинного доступу в пацієнтів;

— діагностика та лікування анемії;

— невідкладна допомога при виникненні станів, які загрожують життю;

— направлення в інші заклади спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги.

5

Чи можна отримувати гемодіаліз безоплатно в приватному медичному закладі?

Так. Людина може отримувати гемодіаліз безоплатно в тому медичному закладі, який уклав договір із Національною службою здоров’я України та має вільні місця, навіть у приватному.

6

Чи можна отримувати гемодіаліз не за місцем реєстрації?

Пацієнт може обрати заклад, що є ближчим до його місця проживання або ж той, де йому більше подобається якість надання медичної допомоги. Прив’язки до місця реєстрації немає.

Дивіться наш репортаж із діалізного центру «Фрезеніус Медикал Кер Україна» з однією з його пацієнток.

Читайте також

Total
0
Share