Вбивство львівської професорки Ірини Фаріон: що відомо?

Що сталося? 

Учора ввечері стався замах на життя колишньої нардепки, професорки та філологині Ірини Фаріон. Це відбулося у Львові, на вулиці, де жила жінка. За словами свідків, убивця зробив один постріл у голову Ірини та втік з місця події. Одразу після інциденту її госпіталізували до лікарні, де протягом чотирьох годин боролися, щоб вона вижила. Майже опівночі мер Львова Андрій Садовий та очільник Львівської ОВА Максим Козицький повідомили, що Ірина Фаріон померла.

«Попри усі зусилля медиків, попри усі проведені реанімаційні заходи, врятувати життя Ірини Фаріон не вдалося. Пацієнтка померла. Вона поступила до нас у критичному стані з важкою проникаючою вогнепальною травмою головного мозку. Була проведена операція, після чого пацієнтку перевели у реанімаційне відділення. Проте її серце не витримало. У даній ситуації медицина виявилася безсилою», — про це у своєму відеозверненні повідомила керівниця анестезіологічної служби Першого ТМО Львова Наталія Матолінець.

Хто така Ірина Фаріон?

З 2005 року Ірина Фаріон є членкинею Всеукраїнського об’єднання «Свобода». У 2012-2014 роках була народною депутаткою України VII скликання від цієї ж партії. Також була головою підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради з питань науки та освіти. З того часу жінка радикально виступала проти використання російської мови у публічних місцях, через що часто потрапляла у скандали. Торік Ірина критикувала російськомовних військових, а також опублікувала листа від студента з тимчасово окупованого Криму з персональними даними. Після чого росіяни затримали його та змусили перепрошувати на камеру. Саме через це Фаріон звільнили з «Львівської політехніки», де вона була професоркою кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук. Вже у травні цього року її поновили на посаді, і суд призначив їй виплатити 124 тисячі гривень за вимушену перерву у роботі.

Версії вбивства

Під час нічного брифінгу міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка стало відомо про кілька мотивів вбивства мовознавиці. Серед них: її політично-громадська позиція та особиста неприязнь. У поліції також розглядають версію із замовним вбивством. Зараз правоохоронні органи докладають усіх зусиль, щоб знайти убивцю колишньої нардепки.

Один з мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Масарика у Львові, де мешкала Фаріон, розповів телеканалу «Ми-Україна» свідчення, що можуть довести останню версію. За його словами, близько двох тижнів тому біля під’їзду почав з’являтися молодий хлопець років вісімнадцяти. Зранку він сідав на лавочку навпроти під’їзду професорки і залишав її тільки ввечері.

«Три дні тому я приїхав біля обіду, він сидів на лавці. Я думаю: 40 градусів, спека, людина сидить, щось не так з ним. Я до нього підійшов, кажу: “Я вибачаюсь, чим вам допомогти? – Все добре”», — розповів чоловік.

Ігор Клименко підтвердив, що саме цей хлопець і є головним підозрюваним.

Реакції людей

До Ірини Фаріон усі ставились по-різному: хтось приймав її радикальні думки та дії, а хтось навпаки — зневажав та бажав смерті. Ми зібрали реакції людей із соціальних мереж.

Коментарі під дописом BBC Україна в Instagram:

«Вона, звісно, була не ок, але бляха, вбивати людину за висловлювання. Це що за самосуд?».

«Стріляли не у Фаріон, стріляли в українську ідентичність, мову, історію, патріотизм, боротьбу за незалежну і вільну Україну. Розмовлятиму виключно українською в пам’ять про Ірину Фаріон».

«Читаю коментарі і волосся дибки. Нікого взагалі не лякає той факт, що людину вбили просто посеред вулиці. Отак, захотіли і вбили. На кого ми перетворюємося? Невже нікому не страшно?»

«Якого другого Бандеру вбили? Вбили її скоріш за все не за мову, а за висловлювання про “Азов” та воїнів. Через місяць про неї забудуть, а Україна як воює, так і буде воювати. На одного розкольника народу менше».

«Я недолюблюю Ірину Фаріон, вона казала відверто людожерські для мене, як для переселенки, речі. Але, вона завжди стояла за українську мову, я пам’ятаю ще з дитинства сюжети в новинах із цією пані, і для мене саме це є домінантною ідеєю її позиції. Тому мені дико бачити зловтішання. Мені страшенно шкода пані Ірину. Якою б вона не була, хай би продовжувала ляпати язиком, ми б поображались, покритикували і забули б до наступного епізоду. Страшно, що люди кажуть “забагато звизділа”, то тепер таких убивати? За образу честі й гідності треба писати заяву в поліцію, а не чинити самосуд. Українку вбили в Україні. Як такому можна радіти?
»

Єдина донька Ірини Фаріон у соціальних мережах опублікувала сімейні фото з матір’ю та підписала: «Вирвали серце».

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share