Топ-7 міфів про вагу домашнього улюбленця

Це спонсорський матеріал

За останні 10 років кількість собак із зайвою вагою збільшилася на 108 %, а котів — на 114 %. Це дані досліджень Banfield. Проблема в тому, що ожиріння призводить до цілої низки проблем зі здоров’ям і погіршує якість життя тварини. Розберемо сім поширених стереотипів, пов’язаних із харчуванням та вагою домашніх улюбленців.

1

Гладеньке цуценя або кошеня — це так мило!

Міф. Так може здаватися лише доти, доки ви не знаєте, як ожиріння впливає на здоров’я та життя улюбленця. 

«Зайва вага у тварин призводить до багатьох захворювань: цукрового діабету, проблем із серцем, органами дихання, сечовивідною системою та шкірою», — попереджає Юлія Романишина, лікарка ветеринарної медицини, експертка Royal Canin з наукових комунікацій. 

До того ж чим раніше тварина набирає зайву вагу в ранньому віці, тим більше проблем зі здоров’ям у неї виникає протягом життя.

2

Пара зайвих кілограмів — це не проблема

Міф. Важливо співвідносити розрахунки із загальною вагою тварини. Скажімо, якщо для кота чи невеликого собаки нормальна вага — 5 кг, то плюс один зайвий кілограм становитиме 20 % від їхньої ваги. А це вже багато. Для порівняння: для людини в середньому +20 % ваги дорівнює +15–16 кг — лікарі розцінюють таку прибавку як небезпечну для здоров’я.

3

Я можу визначити необхідну кількість корму на око

Міф. Цю хибну думку поділяє приблизно половина власників. Згідно з дослідженням, проведеним Mars Petcare, 50 % власників домашніх тварин ніколи або рідко відміряють кількість їжі, якою годують улюбленця. Визначити кількість корму на око надзвичайно важко, особливо якщо йдеться про котів чи собак невеликих порід, для яких надлишок або нестача навіть у 20 грамів може бути критичною. Тому краще щоразу використовувати мірні стаканчики або кухонні ваги.

4

Тварина може просити їжу, навіть коли вона не голодна

Правда. Особливо це стосується собак. Собаки — соціальні тварини, тому їжа для них має соціальне значення. Для них важливіше те, що знаходиться у хазяїна на тарілці, ніж те, що лежить у їхній власній мисці. Вони можуть випрошувати смаколики не лише коли голодні, а й щоби підвищити свій статус. Якщо у вас два собаки або більше, це може спонукати тварин буквально заковтувати корм, аби скоріше з’їсти все з миски та позбутися потенційної загрози, що інший собака відбере їжу. У результаті формується нездорова звичка: через конкуренцію тварини намагаються якнайшвидше з’їсти максимальну кількість корму, що може призвести до ожиріння. Саме тому варто подбати, щоб у них були окремі зони для годування. Таким чином улюбленці не будуть під’їдати один в одного, а ви зможете уникнути можливих конфліктів між тваринами за їжу.

5

Достатньо годувати тварину двічі на добу

І правда, і міф. Це правда, коли йдеться про собаку. А от коти схильні під’їдати до 16 разів на день маленькими порціями (часом навіть уночі). Тому якщо кіт не з’їв свою порцію за один раз, причин для занепокоєння немає. Водночас варто слідкувати, аби не перевищувати добову норму корму. Також рекомендується використовувати іграшки-головоломки для годування. Вони допоможуть задовольнити мисливський інстинкт кота й змусять його попрацювати фізично заради їжі.

6

Якщо давати людські смаколики лише час від часу, тварині це не зашкодить

Міф. Деякі цілком безпечні для людей продукти можуть бути токсичними для тварини, навіть у невеликій кількості. Це насамперед шоколад, авокадо, горіхи макадамія, виноград і родзинки. До того ж якщо підгодовувати тварину людською їжею (навіть час від часу), дуже легко перевищити добову норму калорій — а це прямий шлях до ожиріння. Приміром, 100-грамовий шматочок шинки становить 16 % від добової норми калорій для собаки вагою у 20 кілограмів. А для середнього кота крихітний шматок шинки у 30 грамів дорівнює 123 % добової норми. Це все одно, що для людини з’їсти 12 донатсів (пончиків) за раз. Погодьтеся, цифри вражають!

7

Тварина з віком стала менше їсти: от і добре, можна не хвилюватися про зайву вагу

І правда, і міф. У літніх тварин часто знижується сенсорне сприйняття запаху та смаку, відтак, вони починають відмовлятися від їжі. Це певною мірою захищає тварину від ожиріння. Але якщо тварина не отримує потрібну кількість корму щодня, це може призвести до нестачі незамінних поживних речовин в організмі, що підвищує ризик захворювань. Тому важливо порадитися з ветеринарним лікарем стосовно підбору корму та його кількості. Раціони Royal Canin підібрані з урахуванням породи, розмірів, віку та стану здоров’я тварин, тож ви легко знайдете те, що оптимально відповідатиме потребам саме вашого улюбленця. А, наприклад, раціони Royal Canin для котів зрілого віку стимулюють здоровий апетит тварини завдяки високій смаковій привабливості.

Читайте також

Total
0
Share