росіяни б’ють по Харкову БПЛА «Молния-1». Що про них відомо

Що сталося

12 і 13 листопада 2024 року російські окупанти вперше вдарили по Харкову безпілотниками «Молния-1». БПЛА влучили у багатоквартирні будинки, поранивши кількох людей. Як мінімум перед двома ударами на Харківщині не була оголошена повітряна тривога.


Що таке «Молния-1»


Перша інформація про нові безпілотники на фронті з’явилась у травні 2024 року, а у липні російське міністерство оборони показало кадри, як їх застосовує морська піхота агресора.

«Молния-1» — це безпілотник-камікадзе літакового типу, зібраний з алюмінієвих напрямних і обшитий фанерою. На відміну від «Шахедів», «Молния» працює не на двигуні внутрішнього згоряння, а на електротязі. На носі БПЛА встановлений винт, що живиться від аккумулятора.

У репортажах російських пропагандистів зазначалося, що ефективна дальність застосування цих безпілотників — приблизно 40 кілометрів. Керує дроном оператор у FPV-окулярах. До того ж у «Молнии-1» є автопілот, який вмикається, якщо зв’язок з оператором розірвано. У режимі автопілота «Молния-1» летить за заздалегідь внесеними координатами. 

Цей тип дронів відносно невеликий: розмах крила приблизно 1,2 метра, а важать вони разом із бойовою частиною не більше десяти кілограмів. Бойова частина «Молнии-1» важить від трьох до п’яти кілограмів. Відомо про комплектацію дронів пострілами з протитанкових гранатометів і осколково-фугасними боєприпасами. Наразі невідомо, які саме боєприпаси використовують росіяни для ударів по Харкову.

Запускають «Молнии-1» із пневматичної катапульти. Максимальна швидкість цих дронів сягає до 80 кілометрів на годину. Двох батарей дрона із заявленою місткістю по 7 500 міліампер-годин вистачає на 40 хвилин польоту.

Особливістю безпілотника є вбудований штучний інтелект. Пропагандисти стверджують, що алгоритми ШІ дозволяють «Молнии-1» самостійно визначати ціль і наводитися на неї.



Чому не вмикають повітряну тривогу під час ударів «Молнии-1»



«Молнии-1» складно виявити, бо вони працюють не на двигуні внутрішнього згоряння, тож виділяють менше тепла. Акустичне виявлення теж ускладнене, тому що електричний двигун «Молнии-1» не такий шумний, як ДВС «Шахедів».

«Складність полягає в тому, що його важко побачити на відповідних системах. Очевидці кажуть, що цей безпілотник має характерний звук електричного двигуна, сам по собі тихий. Ударний заряд дрона невеликий, та якщо влучання буде поблизу людини, є потенційна можливість летальних наслідків», — каже директор департаменту надзвичайних ситуацій Харківської міськради Богдан Гладких. 

Що можна протиставити «Молнии-1»


Як не дивно — інші дрони. У серпні 2024 року біля села Новоселівка Перша Донецької області бійці 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша збили «Молнию-1» FPV-дроном. 

Очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов 13 листопада зауважив, що обласна влада та військові працюють над тим, щоб «ідентифікувати та вражати подібні цілі».


Читайте також

Total
0
Share