Оновлення даних у ТЦК: що далі

Що сталося


У вівторок, 16 липня, сплинув термін оновлення даних військового обліку. Згідно з вимогами закону про мобілізацію, чоловіки віком 18–60 років і деякі категорії жінок із 18 травня до 16 липня 2024 року мали оновити військово-облікові дані в територіальному центрі комплектування, у центрі надання адміністративних послуг чи в застосунку «Резерв+».

Тепер українці активно обговорюють, а що ж буде після 16 липня як із тими, хто оновив свої дані, так і з тими, хто не зробив цього. У ранковому етері на Радіо «Накипіло» ведучий Володимир Носков спробував знайти відповіді на ці запитання.

У ТЦК очікують відкриття адмінпроваджень


Начальник відділу військового обліку, бронювання та впровадження ЄДР військовозобов’язаних сектору мобілізаційно-оборонної роботи в Харківському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Любомир Хомицький розповів, що остаточну кількість тих, хто оновив свої дані, наразі назвати не можна, бо тривають підрахунки.

До прикладу, за останній тиждень свої військово-облікові дані на Харківщині оновило понад 60 тисяч людей.

За словами представника Харківського ОТЦК, станом на сьогодні змінами в законодавстві передбачено оновлення даних чоловіками від 18 до 60 років, проте немає ніяких норм, які дали б громадянинові змогу сказати, що в нього щось не вийшло.

«Тому ми очікуємо відкриття адміністративних проваджень на порушників законодавства», — зазначив пан Хомицький.

Які були варіанти для оновлення даних

У вимогах закону чітко визначено порядок дій громадян, якщо виникли проблеми з оновленням даних у застосунку «Резерв+». Вони мали звернутися до центру надання адмінпослуг або до територіального центру комплектування.

Чимало людей, які вирішили оновити свої дані в останні дні, через велике навантаження на систему не змогли цього зробити в «Резерв+».

Що буде з військовозобов’язаними, які не оновили дані з поважних причин

Любомир Хомицький наголосив, що закон не передбачає наявності поважних причин. Однак кожен випадок розглядатимуть індивідуально і складатимуть протокол. Відповідно до пояснень громадянина керівник ТЦК ухвалюватиме постанову. Залежно від пояснень людини про причини штраф можуть як стягувати, так і не стягувати.

Якщо доведуть факт, що громадянин не захотів скористатися жодним із трьох визначених державою способів для оновлення даних, то його притягнуть до відповідальності.

Що буде з повістками та штрафами


Представник Харківського ОТЦК пояснив, що для проходження військово-лікарської комісії громадян і далі за потреби викликатимуть повістками.

«Станом на сьогодні всі не заборонені законом способи комунікації із громадянами будуть використовувати для оповіщення», — сказав Любомир Хомицький. Він не заперечив імовірності збільшення груп оповіщення, які працюватимуть у дворах, на вулицях, у супермаркетах.

Якщо людина відмовиться проходити ВЛК, складатимуть адміністративне провадження. За словами представника ТЦК, зазвичай такі справи закінчуються складанням відповідного протоколу й винесенням постанови. Штраф сьогодні становить від 17 тисяч гривень до 25,5 тисяч гривень. Сума залежить від обтяжувальних обставин або їх відсутності.

Штрафи можуть об’єднувати в одне провадження


Штрафи за відмову оновлення даних і проходження військово-лікарської комісії можуть об’єднувати в одне провадження, якщо правопорушення відбуваються одночасно. Якщо правопорушення будуть відірваними за часом, то, відповідно, це будуть різні провадження.

Порушникові, який не з’явився до ТЦК за повісткою, постанову вручать безпосередньо на місці. Він матиме десять днів для її оскарження. Якщо її не буде виконано, то далі її спрямують до відповідних судів чи органів виконавчої служби, щоб забезпечити виконання вимог постанови про притягнення порушника до адміністративної відповідальності.

Які документи потрібно мати



Сьогодні закон вимагає наявності в чоловіків віком від 18 до 60 років паспорта та військово-облікового документа. Крім того, військово-обліковий документ в електронному вигляді має рівну силу з паперовим. Якщо інформація в реєстрі відрізнятиметься від інформації в електронній формі, то таку електронну форму документа вважатимуть недійсною.

Усі підстави, які дають право звільнитися від призову, визначено в статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Щоб документально оформити своє право на відстрочку, громадянинові потрібно звернутися із заявою до голови комісії при районному ТЦК на території, де він перебуває на військовому обліку.
Ця комісія і ухвалюватиме рішення про надання відстрочки.

Читайте нас у Вайбері: посилання на канал.

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share