Кому потрібно пройти ВЛК до 4 лютого

Що сталося


4 травня 2024 року набрав чинності закон №3621-IX. У ньому скасовується поняття «обмежено придатний». Усі військовозобов’язані, які мали цей статус, мають пройти військово-лікарняну комісію до 4 лютого 2025 року.

Після військово-лікарняної комісії військовозобов’язаним призначають такі категорії придатності:

 • Придатний до військової служби.
 • Придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК і СП, вищих військових навчальних закладах та установах.
 • Тимчасово непридатний, який потребує лікування, відпустки чи звільнення.
 • Непридатний з переоглядом через 6–12 місяців.
 • Повністю непридатний до військової служби.


Як проходитиме ВЛК


Військовозобов’язані повинні прийти до свого територіального центру комплектування самостійно або за повісткою та отримати направлення на ВЛК. Далі військовозобов’язаного направлять до медичного центру при ТЦК або в спеціально виділену для цього лікарню.

У лікарні спочатку потрібно здати аналіз крові, зробити кардіограму та флюорографію. Якщо за результатами аналізів не буде виявлено порушень, що потребують додаткових обстежень, військовозобов’язаного оглядатимуть лікарі. До складу комісії входять офтальмолог, отоларинголог, терапевт, хірург, невропатолог і психіатр.

Члени комісії проводитимуть базовий огляд і реагуватимуть на скарги військовозобов’язаного. Важливо, аби будь-які негаразди зі здоров’ям, які у вас є, були підтверджені довідками та медичними висновками. Лікарі можуть направити військовозобов’язаного на додаткові обстеження. Максимальний час проходження ВЛК, відведений законом — 14 днів.

Після всіх обстежень комісія визначить придатність людини відповідно до розкладу хвороб.

Я не згоден із висновком ВЛК, що робити

Насамперед — написати заяву про оскарження рішення комісії до ВЛК вищого рівня: обласної чи центральної. У заяві потрібно вказати, з яким висновком ви не згодні, на чому ґрунтується ваша позиція та чого ви вимагаєте: зміни рішення, проведення нової комісії або чогось іншого. До заяви потрібно додати оригінал медичної довідки чи засвідчену копію. Оскаржити рішення ВЛК можна протягом місяця.

Ще один варіант — подати до суду, оскаржуючи рішення комісії. Тут строки оскарження довші. Якщо до цього ви звертались до ВЛК вищого рівня, подати до суду можна протягом трьох місяців. Якщо ж відразу звернулися до суду — протягом пів року.

Важливо пам’ятати, що процедура оскарження не зупиняє дію рішення комісії.


Якщо у мене відстрочка, мені треба йти на ВЛК?


У пункті 63 постанови Кабміну №560 зазначено, що військовозобов’язані, які звернулися з заявою про відстрочку, не направляються на медогляд. Проте закон №3621-IX не робить виключень для заброньованих військовозобов’язаних. При цьому він має вищу силу, ніж постанова КМУ. Через це ТЦК можуть вважати, що ВЛК мають пройти навіть ті обмежено придатні, хто подав заяву про відстрочку. 

Що буде, якщо не пройти ВЛК до 4 лютого


Вас можуть оштрафувати відповідно до статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення на суму від 17 000 до 25 500 гривень. 

Читайте також наш матеріал, як зміняться податки в Україні.

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share