Госпіталізація vs самоізоляція: алгоритм

[aesop_content color=”#4a2c49″ background=”#c9e7d6″ columns=”1″ position=”none” imgrepeat=”no-repeat” floaterposition=”left” floaterdirection=”up”]Що трапилося?

 

Міністерство охорони здоров’я оновило алгоритм допомоги людям із підозрою на коронавірус у полікліниках та домашніх умовах.

[/aesop_content] [aesop_content color=”#4a2c49″ background=”#c9e7d6″ columns=”1″ position=”none” imgrepeat=”no-repeat” floaterposition=”left” floaterdirection=”up”]Кому потрібна госпіталізація?

 

  • Пацієнтам групи ризику, у яких є важке хронічне захворювання легенів або серцево-судинної системи, ниркова недостатність, декомпенсований цукровий діабет, первинний і вторинний імунодефіцити, важкі алергічні захворювання, аутоімунні захворювання або онкологія.

 

  • Хворим у середньотяжкому та тяжкому стані з симптомами: задухою, утрудненим і прискореним диханням, кровохарканням, нудотою, блювотою або діареєю, сплутаністю свідомості та загальмованістю, а також із ознаками пневмонії (якщо її підтвердить рентген).

 

  • Людям із температурою вище 38°С, яка не збивається жарознижувальними препаратами більше ніж на півтори години.

 

[/aesop_content] [aesop_content color=”#4a2c49″ background=”#c9e7d6″ columns=”1″ position=”none” imgrepeat=”no-repeat” floaterposition=”left” floaterdirection=”up”]В яких випадках пацієнта залишать вдома в самоізоляції?

 

Якщо в нього легка форма захворювання: невисока лихоманка (до 38°С), нежить або сухий кашель. А також якщо у людини немає симптомів, які вказують на необхідність госпіталізації. Крім того, у домашніх умовах надаватимуть допомогу пацієнтам, які одужують та не потребують цілодобового медичного спостереження.

 

При цьому медики постійно контролюватимуть стан пацієнта та його контактних осіб телефоном та/або з виїздом додому. Під час візиту медпрацівники та люди, які проживають разом із пацієнтом, повинні обов’язково надягати маски та інші засоби захисту.

[/aesop_content] [aesop_content color=”#4a2c49″ background=”#c9e7d6″ columns=”1″ position=”none” imgrepeat=”no-repeat” floaterposition=”left” floaterdirection=”up”]А якщо викликати швидку, вона обов’язково приїде?
 

Ні. Спочатку особу, що зателефонувала, опитає диспетчер: чи є ознаки невідкладного стану, симптоми, які вказують на інфікування COVID-19, чи була людина за кордоном, чи контактувала з хворими коронавірусом, чи перебуває в групі ризику. Бригада швидкої прибуде, якщо є підстави для виїзду лікарів.

[/aesop_content] [aesop_content color=”#4a2c49″ background=”#c9e7d6″ columns=”1″ position=”none” imgrepeat=”no-repeat” floaterposition=”left” floaterdirection=”up”]Коли швидка приїхала

 

Лікарі оглянуть людину, встановлять попередній діагноз і ступінь тяжкості захворювання. Якщо підстав для госпіталізації немає, медики розкажуть про правила самоізоляції та порадять звернутися до сімейного лікаря, з яким підписано декларацію (або на національну/регіональну гарячу лінію COVID-19).

 

У разі госпіталізації члени сім’ї не повинні супроводжувати хворого (якщо це неможливо — вони повинні пересуватися в масці).

[/aesop_content] [aesop_content color=”#4a2c49″ background=”#c9e7d6″ columns=”1″ position=”none” imgrepeat=”no-repeat” floaterposition=”left” floaterdirection=”up”]Коли лікарям слід проводити повторний огляд?

 

Ускладнення в роботі дихальної системи при COVID-19 зазвичай розвиваються на другому тижні хвороби, тому в цей період медикам слід повторно оглядати пацієнтів.

 

[/aesop_content] [aesop_content color=”#4a2c49″ background=”#c9e7d6″ columns=”1″ position=”none” imgrepeat=”no-repeat” floaterposition=”left” floaterdirection=”up”]Хто входить до кола контактів із хворим?
 

Контакт вважається підтвердженим, якщо людина: проживає разом із хворим на COVID-19, мала з інфікованим прямий фізичний контакт (наприклад, через рукостискання), знаходилася з ним поруч на відстані менше метра понад 15 хвилин або під час чхання/кашлю без рукавичок або маски. А також — якщо перебувала в закритому приміщенні з хворим (у транспорті, у кімнаті для засідань).

Також особами, що мали контакт, вважають медпрацівників та інших людей, які доглядають за пацієнтом, співробітників лабораторій, що обробляють зразки для тестів на коронавірус, судмедекспертів і патологоанатомів, які беруть участь у розтині тіл.

[/aesop_content] [aesop_content color=”#4a2c49″ background=”#c9e7d6″ columns=”1″ position=”none” imgrepeat=”no-repeat” floaterposition=”left” floaterdirection=”up”]Чи всі пасажири літака вважаються контактними з інфікованим коронавірусом?

 

До контактного кола входять пасажири, які сиділи на сусідньому та наступному сидінні від інфікованого COVID-19, його супутники та члени екіпажу в салоні, де сидів хворий. Якщо в людини були важкі симптоми (наприклад, частий кашель) або вона активно пересувалася літаком, то контактними можуть вважатися пасажири всієї секції або всього повітряного судна.

 

[/aesop_content] [aesop_content color=”#4a2c49″ background=”#c9e7d6″ columns=”1″ position=”none” imgrepeat=”no-repeat” floaterposition=”left” floaterdirection=”up”]Зрозуміло. А в яких випадках людину обов’язково протестують на коронавірус?

 

Якщо стан і симптоми хворого вказують на можливе зараження COVID-19.

[/aesop_content]

 

Читайте також

Total
0
Share