Це реклама
Якщо у вас є бажання та натхнення дарувати матеріальні й не тільки речі — це прекрасно! Однак варто бути обережними. Інколи подарунок можуть неправильно зрозуміти. Отримувач побачить у ньому меседж, який ви навіть не закладали. Це може погіршити стосунки з близькими чи викликати непорозуміння з колегою.
Щоб уникнути незручних ситуацій, варто дотримуватися подарункового етикету. Він залежить від багатьох компонентів, зокрема від подій та взаємин із людиною. Втім є й універсальні правила, про які ви дізнаєтесь далі.
Дослідження bodo: що вважається поганим тоном у подарунках?
Експерти bodo дослідили, які подарунки вважаються образливими та недоречними. Перебираючи варіанти, одразу ж приберіть їх із потенційних покупок.
Косметика
Не даруйте антивікову косметику, яка має позначки 30+, 40+, 60+ тощо. А особливо жінкам. Таким чином ви нагадуєте вік отримувачки, яка може мати щодо цього певні комплекси. Наприклад, дехто сприймає такий подарунок як натяк на поганий зовнішній вигляд.
Нерідко трапляються ситуації, коли людина купила дорогу косметику люксового бренда, однак не помітила позначку 60+ на упаковці, чим значно зіпсувала враження від сюрпризу. І це попри те, що мала щирі наміри.
Сувеніри
Такий подарунок нічого не каже про отримувача, його особистість або інтереси. Сувеніром ви, ймовірніше, підкреслите власний досвід подорожування, ніж додасте щось нове у життя одержувача.
Є ще один важливий момент, на який варто звернути увагу. Якщо отримувач із вами достатньо близько знайомий, він може згадати, коли саме ви були в подорожі. А відповідно — чи новий ваш подарунок. Передаровувати або вручати комусь стару річ — великий «ред флаг».
Посуд
Більшість жінок розцінює кухонне приладдя у подарунок як прояв сексизму. Буцімто її гендер — визначення того, чи любить вона готувати.
Звісно, винятком є ситуації, коли ваша близька людина, подруга або колега сама попросила про такий презент. Або ж ви точно знаєте, що вона захоплюється кулінарією. В інших випадках ви не можете знати напевно, чи буде отримувач використовувати цей посуд. Можливо, він або вона ніколи не готує їжу вдома.
Предмети особистої гігієни
Сюди можна віднести косметичні набори, у які входять гелі для душу, шампуні або, боронь Боже, мочалки. Респонденти вважають подібні подарунки «лінивими». Образливим вони називають те, що людина не доклала зусиль та купила перше, що побачила на полиці.
Експерти bodo підкреслюють, що предмети особистої гігієни — це надто інтимний дарунок. Тож краще не ризикувати, купуючи, наприклад, корзинку з милом чи набір «для душу».
Блокноти
Учасники дослідження не можуть пригадати, коли блокнот або датований щоденник приносили їм радість. Навіть у шкільні роки це вважалось «заїждженим» варіантом для сюрпризу.
Будьмо відверті: у сучасному суспільстві для нотування здебільшого використовують електронні пристрої, тож багато хто вже й забув, як писати від руки. А якщо хтось й веде щоденник, то, найімовірніше, може придбати його самостійно.
Конверт з грошима
Нічого критичного у фінансовому жесті уваги немає, однак існують певні нюанси. Для близької людини у такому подарунку явно забракне турботи, уваги та почуттів. А от колега чи начальник можуть розцінити конверт як хабар.
Згідно з подарунковим етикетом, якщо ви даруєте гроші, ніколи не вказуйте отримувачу, на що він має їх витратити. Також бажано дарувати все-таки не тільки конверт. Додайте до нього букет, солодощі тощо.
Обираючи подарунки від bodo, ви запобігаєте виникнення класичних помилок під час дарування. Завдяки великому каталогу послуг на сайті вражень, людина з легкістю віднайде варіант, який найбільше відгукнеться в серці. А згодом у вас ще й буде спільна тема для розмови!
Найпоширеніші помилки під час дарування подарунків
Дарування презенту приносить навіть більше щастя, ніж його отримання. Це перевірено в низці психологічних досліджень. Тож не припустіться найпоширеніших помилок, щоб і собі не зіпсувати момент!
Найтиповіші помилки під час вибору та дарування подарунків:
- Занадто особисті подарунки — не варто купувати для малознайомої людини одяг, доглядову косметику, прикраси.
- Відсутність врахування інтересів — наприклад, дарувати дорогий алкоголь людині, яка взагалі не вживає його.
- Невідповідність ситуації — дарувати на річницю друзів спортивний інвентар чи костюм, навіть, якщо це збігається з інтересами пари, й вони ведуть активний спосіб життя.
- Ігнорування бажань — ви прекрасно знаєте, чого хотів би отримувач, запитували в нього про це, однак даруєте іншу річ з тої чи іншої причини.
- Надто дорогий подарунок — особливо неприйнятно презентувати люксову річ колезі, який обіймає нижчу від вас посаду.
- Відсутність пакування — яким би нудним або банальним не був подарунок, красиве пакування точно покращить ситуацію!
Уникнувши цих помилок, ви точно зможете дібрати ідеальний варіант.
Як правильно обрати подарунок, щоб він викликав тільки позитивні емоції?
Наостанок виділимо основні правила вибору подарунка, щоб точно порадувати одержувача та покращити емоційний зв’язок із ним.
- Врахуйте вік, стать, вподобання.
- Дотримуйтесь кордонів людини залежно від типу стосунків: сімейні, романтичні, робочі.
- Думайте про отримувача. Тобто «що хотілось би йому/їй», а не «а що мені було б приємно отримати».
- Яким би не був подарунок, додайте ще якусь дрібницю: букет, солодощі, іграшку, кульки тощо.
- Зосередьтеся на тому, що радуватиме людину в довгостроковій перспективі, а не надасть коротку мить захвату.
- Подарунок має полегшувати життя, а не створювати більше проблем. Наприклад, цій речі важко знайти місце в оселі.
- Елементарне, але найважливіше — не забудьте усміхнутись та сказати декілька побажань!
Подарунки bodo — ідеальний варіант для презенту! Переконайтесь самі, оцінивши наші пропозиції на сайті. Ви точно нічим не ризикнете, якщо вручите стильну фірмову коробку від bodo! Стосунки тільки покращаться, а життя наповниться яскравими враженнями.