Автострахування в Україні: обов’язкове та добровільне страхування автомобіля

Автострахування. Каско

Це реклама

Автомобіль – одне з найкращих і найкорисніших творінь людства. Глобальна популярність машин, комфорт, який вони створюють і розвиток автомобільної індустрії прискорили автомобілізації в усіх країнах. Однак це призвело до збільшення небезпеки для всіх – статистика ДТП тому прямий доказ. Що більше машин, що вони потужніші, що більше перевантажені дороги, складнощі розв’язок і недотримання ПДР водіями, то більше аварій. Як результат травми, шкода здоров’ю та життю, багато пошкодженого майна, що вимагає дорогого ремонту, нервування з врегулюванням події. Для того, щоб кожен зміг вийти з ДТП або іншої події з авто гідно та зміг відновитися, придумано автостраховку. Саме вона здатна в короткі терміни погасити всі збитки та розв’язати супутні проблеми.

Автострахування. Каско

Обов’язкове та добровільне страхування автомобіля в Україні

Загалом автострахування в Україні можна розділити на два види – обов’язкове і добровільне.

Що належить до обов’язкового автострахування?

Обов’язкове називається ОСЦПВ або просто «автоцивілка», контролюється Законом «про обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності». Цю страховку було засновано для захисту постраждалих в аварії, щоб вони оперативно могли отримати відшкодування збитку в повному обсязі. Погодьтеся, лікування, відновлення здоров’я, ремонт авто може коштувати для декого цілий статок. Для таких випадків і продумана автоцивілка, аби страхова компанія змогла виплатити необхідну суму за свого клієнта, винного в ДТП. Таким чином можна сказати, що вона захищає обидві сторони аварії – постраждалих і винуватця, якому також не доведеться залазити в борги, щоб усім усе компенсувати. Варто пам’ятати: сам винуватець ДТП виплат від страхової не отримує.

З огляду на те, що ОСЦПВ – обов’язкове для всіх власників транспортних засобів, воно завжди повинно бути оформлене і чинне до використання. Їзда без страховки призведе до штрафу, погіршить ситуацію з врегулюванням аварії, не кажучи вже про суму відшкодувань, яку доведеться оплачувати самотужки. Також наявність поліса в обох учасників ДТП дає можливість максимально простого врегулювання ДТП без поліції, протоколу і розглядів. Достатньо просто оформити подію за Європротоколом.

Автострахування. Каско

Що належить до добровільного автострахування?

Добровільне автострахування в Україні називається КАСКО. Даний поліс не вимагає обов’язкового оформлення, проте буде максимально корисний кожному автовласникові, адже розрахований на відшкодування шкоди власному автомобілю. Таким чином, якщо застрахований водій буде винуватцем аварії він зможе відновити своє авто коштом страхової компанії.

Покриття у добровільного страхування досить широке, воно не тільки розраховане на відшкодування збитку від ДТП, а й інших неприємностей, з якими може зіткнутися автовласник і його авто. Серед інших переваг КАСКО можна виокремити відшкодування при: викраденні, впливі третіх осіб, втопленні та підпалі, падінні предметів, впливі стихії, тварин та птахів. Ще одна цікава особливість – діє поліс не тільки в Україні, а й у Європі, тому виїжджаючи за кордон водій може відчувати себе максимально захищеним.

Страховка працює так, щоб страхова компанія могла відшкодувати 100% майна навіть, якщо воно повністю знищене. Звичайно, цей поліс оформляти закон не зобов’язує, проте фінансова ефективність очевидна і доведена роками практики.

Автострахування. Каско

Додаткова автоцивільна відповідальність

Цей вид страхування для багатьох в новинку, проте він є гармонійним продовженням обов’язкової автоцивілки. Відомо, що відповідно до закону про автострахування ОСЦПВ має обмеження щодо виплат, окремо для погашення шкоди майну та окремо здоров’ю. З огляду на вартість більшості авто, їх ремонту і деталей часто трапляється, що обов’язкової страховки не вистачає, щоб покрити всі збитки тоді водієві-винуватцю в пригоді все-таки доводиться самостійно виплачувати решту і не завжди маленьку суму. Щоб цього не сталося як раз було введено додаткове страхування автоцивільної відповідальності, яке має свої особливості:

  • Покриває майнову шкоду потерпілим – третім особам.
  • Можна збільшити на будь-яку суму, яку вважатиме потрібною страхувальник – від 100 тисяч до 2 мільйонів гривень.
  • Йде як доповнення до обов’язкового ОСЦПВ. Втім, є випадки оформлення автовласникам, у яких вже є обов’язковий поліс.
  • Не потребує додаткових процедур та умов.
  • Вартість розширення автоцивілки незначна та залежить від суми, на яку клієнт бажає збільшити базову страховку.
Автострахування. Каско

Скільки коштує обов’язкове та добровільне страхування?

Зараз не складе труднощів дізнатися, скільки коштує автоцивілка або КАСКО. Це можна зробити за лічені хвилини скориставшись онлайн калькулятором страхового сервісу. Просто необхідно ввести умови для страхування, і система миттєво підрахує ціну поліса з різними програмами. У випадку з ОСЦПВ може бути достатньо просто вказати державний номер свого авто.

Вартість добровільного та обов’язкового страхування розраховується окремо одна від одної, оскільки її формують різні чинники. Так в автоцивілці ціна залежить від типу ТЗ, його потужності, наявності пільг, місця реєстрації. На зміну ціни може впливати обрана страхова компанія, стаж водія і вік авто, спеціальні пропозиції, акції, додавання добровільної автоцивілки. Для розрахунку ціни КАСКО враховується тип автомобіля, марка, його вік, знос, стаж водіння, розмір франшизи. Також вплинути на ціну може обраний страховик, програма, додаткові можливості та знижки.

Як бачимо, автострахування в Україні як добровільне, так і обов’язкове дає безліч переваг власнику авто. Тож не нехтуйте власними інтересами та безпекою, не забувайте вчасно оформлювати обов’язкову страховку та задумайтесь про необов’язкову, щоб у будь-якій непередбачуваній ситуації бути захищеним від значних фінансових втрат.

Ставайте частиною спільноти «Накипіло» —підтримайте своє медіа

Читайте також

Total
0
Share