Публічна дискусія «Відбудова у Харкові: план дій влади та громади»

14 серпня 2024 року відбулася публічна дискусія «Відбудова у Харкові: план дій влади та громади». Зібралося 50 людей: п’ятеро спікерів і 45 представників активної громадськості. Це були члени й керівники харківських громадських організацій, волонтерських рухів, підприємці, студенти, очільники й представники закладів освіти та інші зацікавлені жителі міста.

Громада й влада обговорювали такі важливі питання:

  • Які проблеми відбудови Харкова є першочерговими?
  • Які проблеми, пов’язані з перспективами відбудови, об’єднують харків’ян? 
  • Які питання щодо відбудови є важливими, але не першочерговими?
  • Що заважає чи може заважати ефективній комунікації громадян і влади для вирішення проблем відбудови?

Зустріч складалася з двох основних частин. Спершу виступили спікери, представники міської влади та громадські активісти:

  • Володимир Телевний — заступник директора департаменту з благоустрою, відбудови та реконструкції Харківської міської ради;
  • Анатолій Бессонов — заступник керівника «Офісу реформ Харкова»;
  • Віктор Дворніков — архітектор, представник групи оперативного реагування на пошкодження об’єктів культурної спадщини;
  • Олександр Чумак — голова ГО «Асоціація приватних роботодавців»;
  • Олексій Свід — представник ГО «Інформаційний центр “Майдан моніторинг”».

Спікери звернули увагу на актуальні проблеми харківського сьогодення, пов’язані з перспективами відбудови в контекстах архітектури, бізнесу, безпеки та міського життєвого простору.

Після виступів спікерів активні представники громадськості мали можливість поставити їм питання; точилася цікава конструктивна дискусія. Модераторка заходу Марина Ніколаєва зауважила: 

«В інформаційному та комунікативному просторі нині домінують дві точки зору щодо відбудови Харкова. Прихильники першої вважають, що питання відбудови порушувати зарано. Адже Харків та область щодня — під ворожими обстрілами, тож наразі у відбудові немає жодного сенсу. Їхні опоненти — навпаки, думають, що відновлення міста є актуальним, незалежно від того, коли завершиться війна. 

Позиція ГО “Смарт Медіа” є принциповою і суголосною другій точці зору. Організація багато працює, аби відбудова відбувалася не лише на словах, а й у дійсності. Ця зустріч є втіленням прагнень “Смарт Медіа”, вона об’єднала громадян і представників влади для комунікації, спільних кроків і рішень для відновлення нашого чудового Харкова».

Друга частина заходу передбачала роботу учасників в групах у форматі «Світове кафе». Групи дискутували щодо проблем і перспектив розвитку різних сфер міського життя, фіксували їх письмово та презентували аудиторії. 

Пропозиції, які висловили активні громадяни, стосувалися забезпечення потужнішої системи безпеки мешканців, механізмів відновлення трудового потенціалу та людських ресурсів Харкова. Увага була приділена розвитку інфраструктури із забезпечення ментального здоров’я цивільних мешканців міста, військових і ветеранів.

Враженнями поділився спікер Віктор Дворніков:

«Я повністю підтримую позицію “Смарт медіа”, що відновлення Харкова не просто на часі, а є гостро актуальним на сьогоднішній день. Упевнений, що жодне питання відбудови не може вирішуватися без комунікації громадян і влади. Проблема в тому, що ініціатив щодо такої комунікації дуже мало. “Смарт Медіа” нині — єдина з відомих мені організація, яка цю ініціативу підтримує, реалізує та активно просуває. Таких заходів, який відбувся сьогодні, має стати значно більше».

Наприкінці зустрічі учасники познайомилися ближче та поспілкувалися неформально за філіжанкою кави.

Цей захід реалізується ГО «СМАРТ МЕДІА» в рамках Програми «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього заходу є винятковою відповідальністю «СМАРТ МЕДІА» та його партнерів i необов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Читайте також

Total
0
Share