Декілька експертних перевірок повинні пройти зруйновані будинки перед тим, як на них будуть виділені державні гроші. Про це в ефірі радіо «Накипіло» повідомив перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Олексій Богач.
Через це для багатьох власників зруйнованого житла розв’язання питання щодо відновлення їхніх будинків вирішується так довго. Й вони не знають і досі, коли почнеться відновлення чи будинки будуть знесені.
У мерії говорять: у місті значно пошкоджені близько 500 будинків, 50-60 з яких підлягають знесенню, а решта має пройти комплексні експертизи. Левова частка пошкоджених будинків на Салтівці. Спочатку їх перевіряють інженери КП «Жилкомсервіс», а потім вчені, які досліджують зразки бетону, цегли, арматури тощо.
«Інструментальні експертизи проходять за графіком виділення державних коштів на реконструкцію, адже якщо ми зробимо експертизу і пів року нічого не робитимемо, то вона втратить актуальність. Якщо фінансування прийде у 2024 році, то експертиза у 2023 році буде марнотратною. Іноді дешевше звести нову сучасну будівлю, ніж відновлювати стару», — розповів Олексій Богач «Накипіло».
Зокрема, навіть щодо горезвісної багатоповерхівки на Наталі Ужвій, 82 поки не прийнято прикінцеве рішення. Поки йдеться про знесення першого під’їзду, на це вже виділили гроші.
«Ніхто не знає, як пройде процес знесення. Нам потрібно зняти з верхньої точки ліфтове приміщення вагою 60 т. Обговорюємо це з техпрацівниками, інженерами. Міський голова зустрічався з мешканцями. Їм було запропоновано допомогу в побуті, гуртожиток тощо. У місті пошкоджено близько 50 тисяч квартир. У Харкові не було таких руйнувань з часів Другої світової війни», – зазначив Олексій Богач.
Він повідомив, що зараз міська влада співпрацює з Державним агентством відновлення щодо 60 об’єктів, 20 з яких, у тому числі освітні та медичні установи, знаходяться на Північній Салтівці.
«Більшість укриттів в Харкові відповідають вимогам»