Застосунки військового стану

Застосунки військового стану

Гості з різних європейських країн часто дивуються, наскільки Україна розвинена в сенсі проникнення новітніх мобільних технологій у повсякденне життя. Не в кожному магазині або кав’ярні Берліна можна розрахуватися за допомогою paypass, а в Україні безконтактна оплата доступна та набула широкого поширення. Можливістю розрахуватися телефоном за овочі в кіоску на базарі вже нікого не вразиш.

Швидко прогресує у нас використання мобільних застосунків: з’являються все нові аплікації та сервіси для смартфонів. Із початком повномасштабної війни додатки грають особливу роль у побуті українців і у протистоянні ворогу. Пропонуємо суб’єктивну добірку найкращих програм, які з’явилися під час війни або суттєво оновилися останнім часом.

  1. «Дія» 

«Дія» — зручний інноваційний застосунок, окремий вебпортал. Це відомий український бренд, головний символ цифрової держави. Додаток створений на замовлення Міністерства цифрової трансформації України. Його було презентовано у 2019 році, а у 2020-му — офіційно запущено. У 2020 році ми робили матеріал «Чи безпечно користуватися цим сервісом». Станом на кінець 2021 року додатком і порталом користувалося понад 12 мільйонів людей. 

«Дія» — це купа корисних документів в одній програмі, які на законодавчому рівні прирівнюються до паперових. Тепер із собою можна не носити паспорт чи id-картку, посвідчення водія, технічний паспорт на авто, ідентифікаційний код, covid-сертифікат, свідоцтво про народження дитини тощо. Крім документів, сервіс дає доступ до різних державних послуг. Тут можна скористатися «єМалятко», зареєструвати ФОП, сплатити податки, подавати декларації, змінювати місце реєстрації. 

Треба лише своєчасно оплачувати телефонний рахунок, аби не втрачати доступ до інтернету, бо документи в «Дії» генеруються миттєво через інтернет, і без з’єднання з мережею будуть недоступні. Та, мабуть, мати powerbank, бо якщо телефон розрядиться, ви залишитеся без документів. 

Після 24 лютого «Дія» з безпекових міркувань відключила частину функцій. Але вже за кілька тижнів у застосунок повернули біометричні закордонні паспорти та ID-картки, техпаспорт та посвідчення водія. Причому, якщо раніше показуватися посвідчення водія лише нового зразку з кінцевим терміном «Дії» документа, наразі в «Дію» підвантажуються й посвідчення старого зразку, де пункт «Дійсно до» залишається пустим. Раніше, аби додати посвідчення в «Дію», необхідно було міняти його на нове.

У перші дні війни розробники «Дії» запустили функцію Допомога армії. Про зібрані кошти регулярно звітує Мінцифра. Що саме було куплено на донейти, можна подивитися прямо в застосунку. Лише за перший місяць роботи платформи UNITED24 (так називається сервіс) на допомогу ЗСУ надійшло понад 1,5 мільярда гривень. 

Крім того, в «Дії» можливо: 

  • отримати статус внутрішньо переміщених осіб і фінансову допомогу. Це зручно, бо до впровадження цифрової послуги біля ЦНАПів стояли довжелезні черги;
  • ​​подати заяву про пошкоджене під час бойових дій майно. Це перший крок для оцінки реальних збитків та планування державою компенсацій; 
  • перейти до чатботу «єВорог» та надсилати дані про перебування російських військ та їхньої техніки (це справді дуже допомагає ЗСУ);
  • подивитися новини та послухати радіо в «Дія.TV» та «Дія.Радіо»;
  • пограти в «​​єБайрактар».

Завантажити «Дію» можна в iOS та Android. Та, напевно, вона у вас уже встановлена.

  1. Lepta 

Додаток призначений для взаємодопомоги під час війни. 

«Українці не раз доводили, що взаємодопомога у скрутні часи допомагає подолати лихо. Зараз ми об’єднуємося, аби надати прихисток постраждалим від війни. Ми організовуємо гуманітарну допомогу, збираємо кошти для армії та робимо все, щоби захистити країну від ворога. Тепер робити це можна швидше та простіше завдяки мобільному застосунку Lepta», — так презентували програму в Міністерстві цифрової трансформації України.

Lepta — платформа, яка об’єднує: йдеться про пряму допомогу від людини людині. Додаток дозволяє створювати запити та ініціативи для підтримки тих, хто цього потребує саме тут і зараз. Спеціальний картографічний сервіс дає можливість побачити на мапі нужденних та об’єднуватися з іншими людьми для надання адресної допомоги.

Застосунок доступний для iOS та Android.

  1. TacticMedAid 

Практичний сервіс, створений, аби навчити надавати першу домедичну допомогу постраждалим під час війни. Програма має два напрями: цивільний та військовий. У частині для цивільних ви дізнаєтеся, як зупинити кровотечу, бо в умовах війни саме крововтрата є головним ризиком для життя. У частині для військових прописані алгоритми дій у разі поширених видів поранень та військових травм. Усі рекомендації не вимагають від рятівника спеціальної медосвіти. Хоча й пройти додаткові курси або тренінги з домедичної допомоги ніколи не зайве.

Завантажити додаток можна на iOS та Android.

  1. «ТиХто» 

Цей сервіс розроблений командою YouControl спільно з Artellence та за підтримки СБУ. Його мета — з’ясувати особистий бекграунд підозрілих людей. Застосунок можуть використовувати ЗСУ, тероборона або поліція для оперативної перевірки особистості на блокпостах. Додаток допомагає виявити можливі зв’язки із кримінальним світом, диверсантами або «руським міром». Зараз він перебуває на модерації у Google Play та пройшов перевірку в App Store. Аби пришвидшити розгляд і схвалення додатка, розробники просять поставити лайк або поділитися їхнім дописом у Facebook. 

Завантажити можна на iOS та Android.

  1. «Повітряна тривога»

Застосунок запустили у березні, він допомагає дізнатися про небезпеку у конкретному регіоні. Функціонал простий та зрозумілий. Про початок та закінчення повітряної тривоги повідомляє жіночій голос. В якийсь момент тривоги озвучувалися голосом Олексія Орестовича. По закінченню тривоги він говорив: «Відбій повітряної тривоги. Можна повертатися до нормального життя. Все буде добре». Згодом розробники повернули базовий жіночій голос. Після оновлення з’явилася можливість регулювати гучність сповіщень. Мобільні оператори не знімають гроші за використання трафіку в додатку.

Завантажити можна на iOS та Android.

  1. Bachu.info 

Цей додаток створили волонтери за підтримки Служби безпеки України. Сервіс дозволяє фіксувати ворожу техніку та повідомляти про її пересування навіть без інтернету. Створене повідомлення відправиться автоматично одразу після появи зв’язку. Дані автоматично пересилаються в чатбот STOP Russian War військовим.

Завантажити можна на iOS та Android.

  1. Розмінування України 

Застосунок дає змогу долучитися до важливої роботи, символом якої є найвідоміший джек-рассел-тер’єр України — Патрон. Саме його портрет — у логотипі програми. Якщо ви побачили вибухонебезпечний предмет, повідомити про нього можна через цю аплікацію. Крім того, тут є можливість вивчити різновиди боєприпасів, подивитися на інтерактивну мапу небезпечних і замінованих територій та прочитати поради рятувальників.

Звантажити можна тут: App Store та Google Play.

  1. Helsi 

Helsi — це сучасна електронна медична система. Розроблена вона не лише для пацієнтів, а й для лікарів державних та приватних медичних закладів. Саме в застосунку Helsi ми у свій час шукали наш першій covid-сертифікат. 

В системі можна записуватися до сімейного лікаря та спеціалістів. Під час воєнного стану в додатку з’явилась опція безплатних онлайн-консультацій навіть від приватних лікарів. Декларація чи направлення наразі не потрібні: ви просто обираєте собі лікаря. Застосунок також допомагає стати донором крові: ви реєструєтесь у спеціальній формі та отримаєте сповіщення з додатковою інформацією.

Сервіс доступний на iOS та Android.

  1. Bebbo 

Розробник цього сервісу — United Nations Children’s Fund (UNICEF). Мета додатка — допомогти батькам із вихованням маленьких дітей: від народження до школи, тобто до шести років. Програма надає можливість слідкувати за станом здоров’я, розвитком дитини та дає корисні поради в контексті війни. 

Завантажити на iOS та Android.

  1. Yakaboo 

Відомий усім книжковий онлайн-магазин у своєму мобільному застосунку від початку березня відкрив безкоштовний доступ до електронних та аудіокниг. Електронна бібліотека Yakaboo нараховує понад 20 тисяч книжок письменників з України та всього світу.

Завантажити на iOS та Android.

 

Наостанок

Застосунків, які допомагають нам під час війни, багато: постійно з’являються нові та оновлюються давні. У багатьох додатках ви знайдете посилання на збір коштів на потреби ЗСУ, є сервіси з опцією волонтерської допомоги. А який застосунок ваш улюблений?

Читайте також

Total
0
Share