Як повідомляють у Харківській обласній адміністрації, наразі проходить попереднє обстеження постраждалих лісів. Завдяки дистанційному зондуванню земель вдалося встановити приблизно 2 000 випадків теплових аномалій. Так фахівці визначають згорілі ділянки. Усі вони – на територіях, що перебували під тимчасовою окупацією. Найчастіше ліс становився жертвою щільного артилерійського вогню.
За попередніми підрахунками, від полум’я могли постраждати понад 20 тисяч гектарів лісу. Збитки наближаються до 100 мільярдів гривень. Точну суму встановити неможливо через мінну небезпеку на території лісів і наближеність до зони бойових дій.
«На жаль, окупанти не лише чинять терор проти мирного населення, але й знищують екосистеми нашої країни. Аби провести ретельний огляд лісів Харківщини, необхідно гуманітарне, широкомасштабне розмінування. На відновлення лісів може знадобитися десятки років», – зазначив заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов.
Загалом встановлено 136 займань у лісах Харківщини. З них 105 – у результаті дій окупантів. Найбільшої шкоди ворог заподіяв Ізюмському, Куп’янському, Вовчанському та Чугуєво-Бабчанському лісовим господарствам. Окрім спалених насаджень, окупанти знищили майже всю протипожежну техніку й обладнання.
Загальна площа лісів Харківщини становить 420 тисяч гектарів. Потенційно небезпечними та тими, що потребують розмінування, залишаються 170 тисяч гектарів. Наразі розміновано 616 гектарів лісу.
Збитків державі завдали також чорні лісоруби. Попередньо задокументовано 1 831 кубометр незаконних порубок.
Під тимчасовою окупацією в Куп’янському районі залишаються понад 7 000 гектарів лісів регіону.
Аби відновити ліса Харківщини, у Гутянському лісгоспі підготували саджанці, щоби висадити першій мільйон нових дерев.
У Харкові почали висадку 20 тисяч саджанців у Журавлівському гідропарку. Він знаходиться поруч із Північною Салтівкою й також постраждав під час обстрілів. За часів керування Харковом Геннадієм Кернесом, частину соснового бору планувалося віддати під забудову. Нині в мерії обіцяють, що тут буде парк.
«Хочу поставити крапку на бажанні деяких бізнесменів збудувати щось на цій території. Тут будуть тільки ліси, зелені насадження, рекреаційна зона. Така моя відповідь бізнесу. Для будівництва будинків у нас є інші локації», – наголосив Ігор Терехов.