Європейська комісія повідомила, що не продовжуватиме заборону на імпорт чотирьох категорій сільгосппродукції з України, дія якої закінчується 15 вересня. Комісія дійшла висновків, що введені з 2 травня обмеження допомогли виправити цінові стрибки на ринках п‘яти держав-членів ЄС, які межують з Україною та вимагали введення обмежень. Мова про Польщу, Болгарію, Угорщину, Румунію та Словаччину.
Водночас Україна погодилася запровадити впродовж місяця заходи контролю за експортом зернових, щоб в сусідніх державах не відбувалися стрибки на ринку. План дій Україна має представити до 18 вересня.
Єврокомісія слідкуватиме за ситуацією через спеціальну платформу, щоб мати можливість реагувати на будь-які непередбачені обставини. Вона також заявила, що не буде запроваджувати якісь обмеження, поки заходи з боку України ефективно працюватимуть.
Попри рішення Єврокомісії Польща продовжує заборону на введення українського зерна. Про це сьогодні заявив премʼєр-міністр країни Матеуш Моравецький, посилаючись на інтереси польських фермерів.
Ми ні на що не натякаємо, але 15 жовтня в Польщі відбудуться чергові вибори в парламент, і тема захисту місцевих фермерів одна з провідних у порядку денному.
Які обмеження наклали на імпорт зерна з України?
2 травня Європейський Союз дозволив Польщі, Болгарії, Угорщині, Румунії та Словаччині заборонити внутрішній продаж української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника, але дозволив транзит вантажів із зерновими, що прямують до інших країн.
Сльози, оладки та напуття від Шевченка. Спогади до річниці деокупації Ізюмського району