Як висказатися про росію у соцмережах, щоб не заблокували

За понад 50 днів війни чимало українців почали толерувати лайку у соцмережах. Цензурно висловлюватися про все, що робить рф на території України, дійсно дуже складно. Проте важливо, аби не полетіти в бан. Як балансувати, висловлюючи свої почуття, та водночас не «розпалювати ненависть мовою ворожнечі» — розповіли в Центрі стратегічних комунікацій.

 

Стримуйтеся або хитруйте

 Спробуйте не бажати ворогам смерті, не погрожувати та не лаятись. А якщо дуже хочеться — замінюйте літери у слов@х на $имв0ли. Таким чином штучному інтелекту буде складніше розпізнати, що саме та кому ви бажаєте. Проявіть креативність! Замість стверджувального «Я бажаю смерті» можна поставити риторичне запитання. Наприклад: «Цікаво, як воно жити у світі, де немає р0$$іян?».

Менше кривавих сцен

Світлини із зображенням жорстокості та смерті варто блюрити. Звісно, що не всю фотографію цілком, а лише її найжорстокіші частини. Це допоможе хоч трохи зберегти психіку читача — і ваш допис також.

«Я не стримався/лась, і мене або мій допис заблокували» 

 

Якщо допис видалено або заблоковано ваш акаунт — спробуйте оскаржити це рішення. У повідомленні про те, що пост видалений, буде пропозиція надіслати заяву на розгляд. Якщо допис не повернуть — опублікуйте його адаптовану версію.

Варто звернутися до технічної підтримки Facebook або Instagram. Соцмережі модеруються алгоритмами, але в підтримці працюють живі люди, від яких можна отримати зрозумілу відповідь і донести їм власну позицію.

Втім, користувачі Instagram скаржаться, що саппорт цієї соцмережі не виконує своїх функцій належним чином. Тож відновити там допис чи акаунт майже неможливо.

Читайте також

Total
0
Share