Подивилися, як облаштували класи в метро на одній зі станцій.
До нового навчального року у харківській підземці збудували 17 кабінетів. Сім із них розташовані на станції «Перемога», п’ять — на «Університеті», по дві — на «Метробудівників», «Тракторному заводі» та на «Академіка Павлова».
Приміщення обладнали шкільним приладдям, вентиляцією та системою рекуперації. У класах буде регулюватися температура, тож узимку там також можна буде навчатися. Понад те, буде приміщення для освітян та стіл для медсестри, де можна залишити особисті речі.
Уроки проводитимуть у дві зміни для учнів і учениць шістдесяти класів, яких сформували з різних шкіл; 23 із них — перші класи. Частину предметів діти вивчатимуть офлайн у метро, решту — онлайн.
На перервах діти не виходитимуть на вулицю, для них організовуватимуть інтерактивні ігри.
Загалом понад тисяча учнів та учениць навчатиметься в метро. Крім тьютора та вчителя, там буде медпрацівник, психолог та охорона. Щодня діти отримуватимуть безкоштовне харчування.
Разом із тим у місті планують побудувати спеціальне укриття, в якому зможуть навчатися 450 школярів. Будівельники обіцяють звести його протягом трьох місяців. Бомбосховище обійдеться у 56 мільйонів.
Мова не про славнозвісний центр, який спочатку міськрада хотіла звести біля Саржиного Яру. А про окреме укриття, місце знайшли в одному з районів на пришкільній території.
«Метро-школа у Харкові — це тимчасова міра. Ми розуміємо, що нам потрібно будувати за всіма вимогами сьогодення бункери, бомбосховища. Ми вже розробили проєктно-кошторисну документацію, бо минулого тижня ми тільки отримали ці нормативи», — сказав мер Харкова Ігор Терехов.
Класи в метро, уроки в початковій і середній школі: головне про навчальний рік