Порада № 1
Перш ніж заповнювати декларацію, перевірте, чи не закінчилася дія ЕЦП — Електронного цифрового підпису. Не дивуйтесь, якщо зустрінете абревіатуру КЕП: у чинному законодавстві так називається ЕЦП.
Якщо ж дія ЕЦП/КЕП закінчилася, новий ключ можна зробити у «Приват24», у Міністерстві юстиції або в одному із сертифікованих центрів.
Порада № 2
Рекомендуємо взяти в бухгалтерії свого відомства довідку про дохід за 2020 рік. Таку процедуру бажано зробити усім членам сім’ї, яких ви будете зазначати у другому розділі.
Цю інформацію також можна отримати в Електронному кабінеті платника податків. Це зекономить час вам та бухгалтерії вашого відомства. Відеоінструкція щодо подання запиту про дохід через електронний кабінет платника податків — за посиланням.
Порада № 3
Відвідайте банк, у якому є відкритий рахунок, або є хоч одна картка, або брався протягом року кредит хоча б на 1 гривню, та отримайте «довідку для декларації». Наприклад, у ПриватБанку це можна зробити через «Приват24», в Ощадбанку — онлайн через «Ощад 24/7», в ОТП Банк — замовити виписку на e-mail.
У такій довідці буде зазначено залишок коштів на 31.12.2020 року. Саме ці дані ви вносите до розділу «Грошові активи». Також там буде вказана інформація про депозити та кредити, узяті протягом року, що значно допоможе в заповненні декларації.
Порада № 4
Пам’ятайте, що в третьому розділі «Об’єкти нерухомості» має бути вписаний принаймні один об’єкт. Спочатку вказуєте свою реєстрацію в паспорті, далі — квартиру, яку орендуєте або в якій фактично проживаєте. І так на кожного члена родини, якого зазначено в другому розділі.
Увага! Якщо декларант та член сім’ї декларанта проживають в одній квартирі — дублювати об’єкти нерухомості не потрібно.
Порада № 5
Перевірити інформацію завжди можна у відкритих реєстрах:
— Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.
— Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
— Електронний кабінет водія.
— Портал електронних послуг Пенсійного фонду України.
— Електронний кабінет платника податків.
— Державний реєстр цивільних повітряних суден України.
— Суднова книга України.
— Державний судновий реєстр України.
— Укрпатент.
Інші п’ять порад та відповіді на найчастіші запитання читайте у чат-боті «Держслужбовець Тарас» у Telegram та Facebook Messenger.
Зауважимо, що чат-бот «Держслужбовець Тарас» є допоміжним інструментом для суб’єктів декларування: yci відповіді та пояснення несуть рекомендаційний характер. Відповідальність за правдивість інформації, яку внесено до декларації, несе виключно суб’єкт декларування.
За додатковими роз’ясненнями та консультаціями радимо звертатися до Національного агентства з питань запобігання корупції.
З питаннями та пропозиціями щодо чат-бота «Держслужбовець Тарас» можна звертатися до ГО «Антикорупційний штаб»: [email protected], тел. (073) 500 50 22.