В Україні з травня 2023 року запрацював Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб. Туди потрапляють всі дані про військовослужбовців та цивільних, які розшукуються. Наразі в реєстрі 23 000 прізвищ, місця знаходження 8 000 встановлені. Якщо серед цивільних половину розшукуваних знаходять живими, вони можуть бути депортовані чи просто втратили зв’язок, то військові в реєстр на жаль потрапляють, коли гинуть на нулі або у тилу ворога, а забрати їх тіла неможливо. Про це повідомляють в офісі Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Частина бійців потрапляє у полон, і є факти обміну тих, хо вважався зниклим безвісти та навіть загиблий. Але якщо людина дійсно загинула, то її тіло будуть намагатися повернути. Тем більше, якщо командування знає де воно могло бути покинуто. Про це під час зустрічі з родинами 120 бригади ТРО, які втратили зв’язок зі своїми рідними, повідомив радник Уповноваженого Іван Ангелін.
120 вінницька бригада ТРО брала участь в обороні Бахмуту, зокрема бійці потрапляли у напівоточення.
Іван Ангелін повідомив, що кожного зниклого, про яких йшлося на зустрічі, верифіковано та надано відповідний статус в Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Відтак, тепер родини можуть отримати витяг із реєстру та передбачені державою соціальні гарантії.
Присутнім також повідомили, що по кожному з присутніх заявників встановлено локацію імовірного зникнення їх рідних. Їх тіла будуть повернуті родинам одразу після деокупації цих територій.
«В Офісі Уповноваженого функціонує інтерактивна карта, на якій розміщені локації імовірного зникнення осіб. Втім через безпекову ситуацію та окупацію територій пошуковці, нажаль, не можуть їх відпрацювати. Одразу ж після деокупації цих територій всі тіла будуть підняті та передані рідним для гідного вшанування пам’яті загиблих героїв!» – наголосив радник Уповноваженого Іван Ангелін.
На Куп'янському напрямку зменшилася кількість ворожих атак (оновлено)