Українці в містах, де ведуться активні бойові дії, давно не згадують про коронавірус. Проте наявність щеплень — і не лише від COVID-19 — важлива для людей, які перебувають за кордоном, а також для внутрішньо переміщених осіб.
Мінздоров’я розробило наступні рекомендації.
Підтвердити статус щеплень можна завдяки записам у первинній обліковій документації:
- «Історії розвитку дитини» (форма №112/о).
- «Карті профілактичних щеплень» (форма №063/о).
- «Медичній карті амбулаторного хворого» (форма №025/о).
- Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ).
- Міжнародному свідоцтві про вакцинацію.
- Довідці про проведені щеплення.
- Інших медичних документах, що містять відомості про проведені щеплення.
Якщо ви переїхали в інше місце всередині країни або опинилися за кордоном і не маєте доступу до вищезазначених документів, вам (для себе чи дитини) потрібно:
- Надіслати запит про отримання довідки щеплень своєму сімейному лікарю або відповідальному представнику медзакладу, де він працює.
- Якщо лікар має можливість — вносить дані про вакцинацію до ЕСОЗ. Якщо ні — формує довідку про проведені щеплення із використанням відомостей «Карти профілактичних щеплень» (форма №063/о), яка зберігається в лікаря чи в закладі, та відомостей, що вже внесені в електронну систему.
- Довідка формується або в електронній формі з накладанням цифрового підпису, або в паперовій із підписом лікаря та печаткою медзакладу.
- Електронний документ або електронна копія паперового документа надсилається будь-якими способами, зручними для пацієнта й працівників. Зауважимо, що назви антигенів, проти яких проведені щеплення, в довідку вносять відповідно до назв кодів вакцин (наприклад, вакцина від кору, паротиту та краснухи (КПК) має позначку MMR, а проти гепатиту В — HepB).
Якщо вам не вдасться документально підтвердити проведені щеплення, вважатиметься, що їх не робили, тож курс імунізації доведеться починати спочатку. При цьому вакцинуватися необхідно відповідно до Національного календаря щеплень країни перебування.