Як комунікувати з військовими: правила для журналістів

Інститут масової інформації підготував пам’ятку особливостей поводження з військовими. Також ці правила стосуються комунікації журналістів із територіальною обороною. Люди, які увійшли до тероборони, не завжди є військовими і не знають про військові устави.

Не робіть записи та не діставайте мікрофон, не запитавши попередньо співрозмовника. Не знімайте обличчя бійців, позиції, озброєння. 

Не передавайте кількість військ, озброєння і координати позиції, якщо тільки ця інформація не є доступною з офіційних джерел, адже це може вплинути на хід військових операцій.

Не фотографуйтеся разом з бійцями — вам не потрібно, щоб сторона противника побачила це фото в соцмережах

Пам’ятайте, що рядові бійці не завжди мають доступ до всієї інформації щодо зони бойових дій, але вони хороше джерело інформації щодо того, що відбувається на місці. 

Розпитувати бійців краще про те, що відбувається на тому місці, де вони дислокуються.

Вони також не зобов’язані вам давати інформацію — це ваша робота її отримати. Будьте доброзичливими, залишайтеся спокійними всередині, навіть якщо бійці будуть поводити себе загрозливо.

Обережно використовуйте камери — об’єктиви можуть давати відблиски як оптичний приціл. Або виглядати як РПГ. А значить, стати потенційною мішенню.

Ніколи не беріть в руки зброю. Уникайте журналістів, які носять зброю, стріляють. Не беріть із собою додому кулі, навіть якщо вам бійці пропонують їх як сувеніри.

На блокпостах також поводьтеся спокійно та впевнено. Чітко ідентифікуйте себе як журналіста. 

Виконуйте всі законні вимоги військовослужбовців. Не мовчіть, але й не будьте надмірно балакучими, відповідайте просто і чітко. 

Усі актуальні події наразі публікуємо у нашому Telegram та Twitter.

Читайте також

Total
0
Share