Як харків'янам зігрітися без світла і тепла

Теплі шкарпетки, буржуйки чи переїзд: що робити, якщо взимку залишився без світла і тепла

Через терористичні ворожі обстріли енергетичної інфраструктури у багатьох містах України люди залишаються без тепла і світла. Окрім глобальних завдань «вижити» та «перемогти» з приходом холодів до нашого щоденного списку додалися нагальні: «зігрітися» та «пережити холодну пору».

 


Як зігрітися у власній оселі, якщо немає ні світла, ні тепла?


Перш за все, потрібно подбати, аби домівка якнайменше втрачала вже існуюче тепло. Для цього її потрібно заздалегідь підготувати. 

Заклеїти вікна спеціальним ущільнювачем та утеплювачем. Наші будівлі втрачають близько 30% тепла саме через вікна. Супермаркети, ринки та будівельні магазини пропонують величезний асортимент герметизуючих стрічок, поролонових ущільнювачів, бордюрів для щілин у вікнах і термозберігаючих плівок на скло. Штори також допоможуть утримати тепло всередині.

Встановити тепловідбивний фольгований екран за батареєю. Продавці на ринку обіцяють, що екран успішно можна замінити листами звичайної фольги.

Утеплити вхідні двері зсередини та заклеїти щілини по периметру.

Виділити окрему маленьку кімнату для екстрених ситуацій, яку додатково утеплити.

Придбати термос, спальний мішок, додаткові ковдри, флісові теплі речі, термобілизну та термошкарпетки. У пріоритеті — купити професійне туристичне спорядження, адже воно розраховане на збереження тепла, на виживання в умовах холоду та відсутності тепленьких батарей під боком.

Варто утеплити не лише будинок зовні, але й під’їзд будинку, адже саме через нього заходить багато холоду взимку. 

Трубопроводи також мають бути утеплені. Усі двері мають щільно закриватися.

Чеклист та детальні рекомендації щодо утеплення власного житла від Мінрегіонів можна знайти за цим посиланням

Де легше зігрітися: у квартирі чи в будинку?

Приватний будинок більш придатний для обігріву альтернативними методами: тут можливе пічне опалення, встановлення генератора, буржуйки, твердопаливного котла, сонячної електростанції тощо. Тож якщо є можливість переїхати на опалювальний сезон у приватний будинок, орендувати його, рекомендуємо обрати саме цей варіант.

Зараз народні умільці та інтернет пропонують купу варіантів встановлення буржуйок прямісінько у квартирах, проте вони малоефективні. До того ж не варто нехтувати правилами безпеки. Чи у приватному будинку, чи у квартирі ви зимуватимете — радимо про всяк випадок придбати вогнегасник.



Як щодо саморобних грілок та пляшок із теплою водою?

Якщо є можливість нагріти воду, то цей старовинний метод можна використовувати. Проте варто пам’ятати, що тепла на відстані він не дасть. Перед тим, як класти пляшки з гарячою водою у ліжко, варто перевірити, чи вони не протікають, та замотати їх у щільну тканину, щоби не обпектися.

А якщо є електрика і немає тепла?


Ну, вважайте, вам пощастило! Можна зігрітися за допомогою електричного конвектора, електропростирадла, кондиціонера. Але знову ж таки, не потрібно нехтувати правилами безпеки: варто заздалегідь викликати майстра та перевірити електропроводку та розетки.

Майте резервный план дій

Якщо ворог зруйнує тепломагістраль, цивільну інфраструктуру або ж міська влада повідомить, що тепла у вашому будинку вже не буде, треба бути готовим переїхати. При високих морозах вижити у багатоквартирному будинку без опалення, світла та води практично неможливо.

Що пропонує влада?

Міська рада Харкова підготувала план на випадок аварійних ситуацій. У кожному районі Харкова готують пункти обігріву, які працюватимуть цілодобово. За потреби там організують видачу гарячої їжі, води та медикаментів. У таких пунктах можна буде зігрітися та скористатися джерелом електроживлення. Адреси пунктів вивісять на дверях під’їздів. 

А як бути людям з інвалідністю та самотнім людям похилого віку?

Працівники відділення соціальної допомоги вдома Територіальних центрів надання соціальних послуг інформують своїх підопічних про графіки відключення електроенергії, допомагають отримати теплий одяг та взуття, заклеюють їм вікна та утеплюють двері. 

Якщо ж така людина живе поруч — ви завжди можете допомогти їй як інформаційно, так і у випадку аварійного відключення тепла супроводити людину до пункту обігріву.

У важкі часи варто об’єднатися, щоб обігрітися. Будьте уважними до своїх близьких, сусідів, друзів, допомагайте їм у складних ситуаціях. Адже найсильніша зброя — взаємопідтримка.

https://nakipelo.ua/u-kharkivoblenerho-opryliudnyly-hrafik-viialovykh-vidkliuchen-na-nastupnyj-tyzhden/

Читайте також

Total
0
Share