Харківські викладачі ПТНЗ зможуть взяти участь в інноваційному стажуванні

У Харкові, Дніпрі та Сумах запустили проєкт EduBiz, в рамках якого 50 викладачів закладів професійно-технічної освіти зможуть постажуватися на провідних українських підприємствах. Про це повідомили організатори EduBiz на пресконференції в пресцентрі «Накипіло».

Учасники проєкту зможуть пройти офлайн-стажування в Києві, Львові, Дніпрі, Івано-Франківську та Харкові, познайомитись з бізнес-процесами та розроблять 25 профорієнтаційних програм для своїх студентів.

«Це повністю безплатна програма. Вам не треба платити за готель або за проїзд, ми повністю все відшкодовуємо і переносимо вас на два тижні в інше місто. Ми працюємо з менторами та з вами, щоб створити максимально близькі, цікаві, актуальні  для вас програми стажування на цих підприємствах.

Також у викладачів буде ще три вебінари, присвячені профорієнтації, в тому числі зі швейцарцями», — зазначає Ірина Міньковська, голова правління громадської організації «Я і моя школа».

Подати заявку на участь у програмі можна до 11 грудня, заповнивши форму. Обов’язковою умовою участі є подача двох заявок від одного закладу освіти — від викладача і директора. Програма триватиме з 19 грудня 2024 року по 21 березня 2025 року, по закінченню всі учасники отримають сертифікат про підвищення кваліфікації.

У Харкові — 13 закладів професійно-технічної освіти, в яких навчаються 5200 студентів. Приміщення 12 ПТНЗ, за словами директорки департаменту освіти Харківської міськради, Ольги Деменко «вщент розбиті» внаслідок бойових дій. Ще однією проблемою закладів професійно-технічної освіти є те, що у 2016 році їх фінансування передали місцевим бюджетам, однак самі ПТНЗ не перейшли у власність громад.

«Попри обстріли та руйнування, нашими закладами регіональне замовлення на робітничі кадри виконано на 115%. На жаль, міністерство освіти і науки не допомогло нам в цьому році збільшити регіональне замовлення, хоча ми просили, мабуть, разів з чотири. 700 дітей, які бажали навчатися в ПТНЗ, так і не потрапили до них», — каже Деменко. 

«Що буде відбуватись, коли закінчиться війна? Буде дуже багато інвестицій, будуть потрібні робітничі кадри. Профтехосвіта, на жаль, не може за декілька місяців підготувати потрібну кількість людей, яка відбудовуватиме місто так, як робили це після закінчення Другої світової війни. 

За часи війни ми власними силами розробили 44 програми часткової кваліфікації, які надають нам можливість готувати в короткострокові курси доросле населення професіям, які на сьогодні найпопулярніші на ринку не тільки нашого регіону, а України в цілому. 

Протягом двох років ми підготували понад 500 дорослих слухачів, які навчалися за короткостроковими програмами. Ми хочемо зламати стереотип в загальноосвітніх школах про привабливість профтехосвіті», — каже Наталія Юкляєвська, директорка Регіонального центру інноваційних технологій будівництва та промисловості.

Цей матеріал створено завдяки заходу в нашому пресцентрі.

Якщо ви хочете провести в нас свою зустріч, пресконференцію, дискусію абощо — напишіть нам у телеграм або на пошту.

Читайте також

Total
0
Share