Американські інструктори почнуть навчати українців управління танками M1A1 Abrams приблизно наступного тижня.
Про це речник Пентагону бригадний генерал Пет Райдер заявив у коментарі «Голосу Америки».
Цього тижня до Німеччини для участі в навчанні прибудуть 250 українських військовослужбовців. Вони тренуватимуться на 31 танку Abrams, які доставили до Німечччини зі США. За словами американських посадовців, інша партія з 31 танку зараз проходить ремонт і до осені буде в Україні.
Міністр оборони України Олексій Резніков і міністр оборони США Ллойд Остін поспілкувалися напередодні віртуальної зустрічі Контактної групи з питань оборони України, яка відбудеться 25 травня.
США розглядає перспективу масового навчання українських військових льотчиків. Саме це обговорять міністри оборони України та США Олексій Резніков та Ллойд Остін. Як повідомляє пресслужба Пентагону, зустріч буде зосереджена на підтримці можливостей бронетехнічного маневру та зміцненні ППО України проти продовження жорстоких дій Росії.
Остін також надав оновлену інформацію про нещодавні зусилля США у сфері безпеки.
За словами речника Міноборони США Патріка Райдера, наземна протиповітряна оборона й надалі залишатиметься темою пріоритетних обговорень, також буде дискусія про навчання на F-16.
Він зауважив, що під час останнього засідання у форматі «Рамштайн» в квітні міністр Остін отримав кілька запитів від країн щодо дозволу США на навчання українців на F-16.
Необхідність посилення протиповітряної оборони
У тому числі за допомогою винищувачів F-16, та збільшення кількості боєприпасів були ключовими темами розмови головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного з Верховним головнокомандувачем Об’єднаних збройних Сил НАТО в Європі та командувачем ЗС США в Європі генералом Крістофером Каволі. Про це Залужний сам повідомив у соцмережах.
Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен заявила, що Нідерланди виділять 260 мільйонів євро на закупівлю боєприпасів для української армії.
Про військову підтримку України заявив британський прем’єр. Підтримка Києва Заходом може тривати роками, зауважив Ріші Сунак після саміту G7 в Японії. За його словами, західні союзники готові підтримувати Україну в тривалому конфлікті проти Росії.
Очікується, що члени НАТО вирішуватимуть форму спільних угод на саміті у Вільнюсі в липні. Хоча більшість країн НАТО не погоджується на прийняття України до Альянсу в цьому році, але західна підтримка посилилася. Дедалі частіше йдеться про надання західних оборонних гарантій.
Сунак зазначив: західні обіцянки щодо довгострокової підтримки спрямовані як на те, щоб дати Україні впевненість у здатності захистити себе, так і на те, аби утримати Росію від продовження війни.