За даними британської розвідки, російські десантники отримали від командування термобаричні реактивні системи залпового вогню ТОС-1А «Сонцепек». Таке озброєння не властиво пдв рф, тож це вказує на майбутню головну роль цих підрозділів у наступальних операціях в Україні.
Військові Британії припускають, що передача систем є частиною зусиль щодо відновлення пдв рф після того, як підрозділи зазнали великих втрат.
За даними аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), артилерійські системи могли отримати 76 та 106 гвардійські повітряно-десантні дивізії в районі Бахмута.
Американські аналітики переконані, що виділення цього засобу для операцій у Бахмуті не забезпечить російським силам вирішальної наступальної переваги. Фактично пдв рф, які доукомплектовані мобілізантами, останній аргумент кремля. Адже «вагнеровці» під Бахмутом понесли непоправні втрати та не можуть впоратися з поставленими завданнями.
Міністерство оборони рф не називає приватну військову компанію «Вагнер» учасником Бахмутської битви, повідомляючи замість цього про «штурмові загони». Це поглиблює конфлікт між пригожиним та міноборони рф.
У понеділок війська рф провели обмежені наземні атаки вздовж лінії Сватове – Кремінна в Луганській області, продовжили територіальні захоплення в Бахмуті Донецької області та на його околицях. Також тривали наземні атаки на лінії Авдіївка – Донецьк. Жодних серйозних успіхів росіяни не досягли, пише ISW.