2024 рік дав старт 49-му обміну під час широкомасштабної війни, і він став за цей час найбільшим.
Про це повідомили Володимир Зеленський, омбудсман Дмитро Лубінець та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Загалом звільнили:
Фото: Володимир Зеленський, Дмитро Лубінець
182 з них мали офіційних статус військовополонених, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста. Ще 46 вважалися зниклими безвісти.
Більшість звільнених — чоловіки (225). Також повернули п’ятеро жінок. Зокрема, бойову медикиня 36-бригади морської піхоти.
«Перебуваючи у неволі, вона принципово розмовляла українською мовою. Росіяни декілька разів імітували її вивезення на обмін, але в результаті повертали назад до місця утримання.
Нарешті побачать своїх рідних та близьких семеро захисників острова Зміїний, музикант військового оркестру, військовослужбовиця ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці, нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС, цивільний викладач Східноукраїнського національного університету імені В. Даля», — зазначає Координаційний штаб.
213 звільнених військових є солдатами та сержантами, ще 11 — офіцерами.
Our people are home. Today, we returned over 200 warriors and civilians from Russian captivity.
Soldiers, sergeants, and officers. Armed Forces, National Guard, Navy, and Border Guards. Some of the defenders fought in Mariupol and Azovstal.
I thank everyone who, despite all… pic.twitter.com/h9D5bNQPhc
Участь в організації обміну також брали Обʼєднані Арабські Емірати, повідомив очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов.
Серед тих, хто повернувся — оборонці Маріуполя та острова Зміїний. Зокрема, захисники «Азовсталі».
Разом з тим офіцер бригади спецпризначення «АЗОВ» на позивний AntiKugut написав, що цього разу не обміняли жодного бійця з бригади та військової частини 3057 НГУ
Загалом від 2022 року з російського полону вдалося звільнити 2 828 захисників.
Фото: Володимир Зеленський