В усі громади Харківщини після ворожих ударів виїжджатиме група швидкого реагування

У п’ятницю, 16 серпня, на Харківщині розпочнеться новий проєкт харківського Координаційного гуманітарного центру «Група швидкого реагування», у межах якого постраждалі від російських ударів громади оперативно отримуватимуть різнопланову допомогу. Про те, як працюватиме новий проєкт, у ранковому етері на Радіо «Накипіло» розповів голова благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Євген Коляда.

За задумом організаторів, спеціальні екіпажі виїжджатимуть на місця ворожих ударів для екстреного реагування і надання першої допомоги потерпілим людям. Побіля щойно пошкоджених або зруйнованих житлових будинків, лікарень, шкіл та інших цивільних об’єктів у громадах вони розгортатимуть мобільні штаби допомоги.

Групи швидкого реагування працюватимуть по всій Харківській області. Серед головних завдань, які ставлять перед собою координатори: максимально оперативно реагувати на удари в області, розгортати штаб координації разом із представниками влади, надалі зі штабу розпочинати організацію з усунення наслідків атаки, паралельно надаючи допомогу потерпілим, а також залучати додаткові організації, якщо цього потребує ситуація.

У Координаційному гуманітарному центрі повідомили, що в липні команда групи швидкого реагування кілька разів виїжджала в громади Харківщини після сигналу про обстріли ворога. До проєкту «Група швидкого реагування» залучено понад тридцять громадських організацій і благодійних фондів, які профільно займаються відновленням житла після ворожих обстрілів, наданням гуманітарної, психологічної та домедичної допомоги.

«“Група швидкого реагування” працює з початку 2024 року. Ми взялися за роботу, коли в Харкові почалися масовані обстріли. Тоді ми побачили, що різні благодійні організації допомагають хто чим може. Ми зрозуміли, що потрібно об’єднати фонди і створити новий рух швидкого реагування. Це буде набагато ефективніше й результативніше», — розповів Євген Коляда.

Голова КГЦ зауважив, що особливо критичною є ситуація з оперативною допомогою у віддалених громадах Харківщини.

«Ми розуміємо, що потрібно допомагати громадам, щоб максимально заспокоювати людей, не обділяти їх увагою і допомогою. Усі люди — як у місті, так і в області — мають отримувати весь спектр допомоги», — зазначив він.

Після старту на Харківщині організатори планують розширити проєкт на Запорізьку область, де так само чимало фондів надає допомогу постраждалому населенню.

Читайте також

Total
0
Share