Українцям загрожують три штами грипу

За інформацією Центру громадського здоров’я, серед лабораторних зразків уже виділили віруси типів A(H3), A(H3N2) та В.

Загалом від 4 жовтня до 26 грудня 2021 року на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) захворіли 2,8 мільйона українців, 38,3 % з яких — діти віком до 17 років. Летальних випадків внаслідок грипу зареєстровано не було.

За даними МОЗ, уже понад 60 років найефективнішим способом профілактики грипу є сезонне щеплення. Наразі держава пропонує корейську вакцину.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснює: «Щороку виробники вакцин адаптують імунобіологічні препарати до штамів грипу, які циркулюють саме в даний період. Вчасна вакцинація захистить вас від тяжкого перебігу хвороби та її наслідків».

Щеплення від грипу можна й потрібно робити впродовж усього епідемічного сезону: з жовтня до квітня. Вакцинуватися можуть діти, старші за 6 місяців, і дорослі, які не мають протипоказань. 

Важливо: щеплення від грипу мають передусім отримувати люди з груп медичного та професійного ризику: 

  • вагітні;
  • діти від 6 місяців; 
  • люди віком понад 60 років; 
  • люди з хронічними захворюваннями; 
  • медичні працівники, вчителі і вихователі, військовослужбовці та інші.

Дітям до 9 років, які раніше не були вакциновані від грипу й не мали підтверджених випадків захворювання на грип, потрібні дві дози вакцини з інтервалом в один місяць. Усім іншим — одна.

За даними Центру громадського здоров’я, з початку епідсезону в Україні проти грипу вакцинувалися 113 818 осіб, з них 64 722 — із груп ризику.

«Цього року Україна безкоштовно отримала 30 тисяч доз вакцин корейського виробництва для профілактики грипу серед медичних працівників. Також коштом держбюджету закуплено понад 180 тисяч доз вакцини проти грипу виробництва Франції та Нідерландів, які використовуються для вакцинації від грипу осіб із груп ризику, зокрема військових, педагогів, медпрацівників та людей віком від 60 років», — наголосив Віктор Ляшко. 

Щеплення від грипу є особливо важливим в умовах пандемії COVID-19, адже значно підвищується ризик подвійного інфікування й тяжкого перебігу.

Читайте також

Total
0
Share