У міжнародному конкурсі наукових зображень перемогли 5 фото з Української антарктичної експедиції 

П’ять світлин, зроблених учасниками і учасницею 29-ї Української антарктичної експедиції, перемогли у Конкурсі наукових зображень 2024 для Вікіпедії. Цей результат став найкращим для Національного антарктичного наукового центру за всю історію конкурсу.  

На першому місці у категорії «Люди в науці» опинилися одразу дві світлини. Їх зробив учасник 29-ї експедиції харківський геофізик Олександр Богомаз. На фото — біолог цієї ж місії Сергій Єрмоленко у момент забору проби води з прісних озер на островах неподалік станції «Академік Вернадський». 

Ще одна світлина Олександра отримала 5-те місце у категорії «Живі організми». Автор вполював драматичний момент із життя субантарктичного пінгвіна (дженту).

Субантарктичний пінгвін дженту

  «Гуано цих пінгвінів має суттєвий вплив на наземні екосистеми Антарктики: воно може як сприяти росту місцевої флори, так і пригнічувати його»

розповіли в антарктичному науковому центрі.

У тій самій категорії четверту сходинку зайняв знімок, зроблений полярним біологом Андрієм Утєвським на глибині близько 40 метрів в акваторії української станції. На ньому — антарктична морська зірка Лабідіастер кільчастий.  

Лабідіастер кільчастий

«Лабідіастер кільчастий — активний хижак, що полює на всіх доступних бентосних безхребетних і навіть на своїх родичів». 

Ще одна світлина — веселка, яка утворилася на тлі снігопаду в Антарктиці — робота геофізикині 29-ї УАЕ з Харкова Анни Соіної. Це фото зайняло другу сходинку у «Загальній категорії». 

Веселка під снігом в Антарктиці

«Вченій вдалося зазнімкувати унікальне явище, коли у повітрі одночасно присутні краплі рідкої води (для утворення веселки) та кристалики льоду (що формують сніг)»

розповіли антарктичному науковому центрі.

Міжнародний Конкурс наукових зображень проходить в Україні щороку. Його мета — популяризувати науку та зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії. Українська частина конкурсу тривала з листопада до грудня 2024 року й проводилася громадською організацією «Вікімедіа Україна». До події долучилися 72 учасники та учасниці, які завантажили 470 зображень.

Джерело: Національний антарктичний науковий центр

Ставайте частиною спільноти «Накипіло» —підтримайте своє медіа

Читайте також

Total
0
Share