У Мінреінтеграції радять родичам полонених уникати публічності

Міністерство випустило поради, як поводитися близьким військовополонених. Чиновники стверджують, що зайва публічність, надмірна конкретика щодо особи, яка передається у ЗМІ, може нашкодити самим полоненим. Адже ворог може скористатися цією інформацією під час допитів та при складанні списків на обмін. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

Тож заради безпеки наших захисників рекомендуємо родичам полонених та їхнім побратимам:

  • уникати надмірної медійності полонених, якщо вони не були публічними особами до полону;
  • не робити заяв, що звільнені з полону військові скоро повернуться на фронт;
  • уникати надмірної конкретики у публічних висловлюваннях про порушення прав людини (тортури, умови утримання) під час полону;
  • не оприлюднювати фото- та відеоматеріали, на яких є військовополонені; у розмовах зі ЗМІ наголошувати на необхідності дотримання росією норм Женевських конвенцій.

У Мінреінтеграції акцентували, що кожне сказане слово може вплинути на умови перебування оборонців у полоні. У тому числі, з боку рф може бути змінена класифікація дій наших захисників.

Нагадуємо, повідомити Національне інформаційне бюро про потрапляння людини у ворожий полон можна, зателефонувавши на цілодобову гарячу лінію за номером 1648 чи скориставшись чат-ботами у Telegram або Viber. Також можна заповнити онлайн-форму на сайті НІБ.

Наразі у полоні рф перебувають приблизно 3,4 тисячі українських військовослужбовців, ще 15 тисяч людей зникли безвісти. Про це повідомила уповноважена президента України з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька. При цьому частина родичів полонених та зниклих безвісті впевнені, що лише їхня активна позиція та самостійний пошук дозволить повернути близьких в Україну. 

Читайте також

Total
0
Share