Упродовж минулого місяця доходи районів Харківської області зменшилися на 20—30%.
За минулий місяць надходження до бюджету регіону зменшилися понад на 2,5 мільярди гривень. При цьому навантаження на місцеву владу у порівнянні з минулим роком збільшилося на два мільярди, розповів голова облради Сергій Чернов.
«З урахуванням рішень, прийнятих державною владою, зменшилися надходження до зведеного бюджету області на понад 2,5 мільярда гривень. Ще приблизно 7,5 мільярда — додаткове навантаження (а воно буде збільшуватися до кінця року на органи місцевого самоврядування), ми маємо знайти та профінансувати», — навів цифри Чернов.
За словами чиновника, сума недоотримань за травень перевищуватиме 10 мільярдів гривень.
«Це не беручи далі стан розвитку ситуації, як буде працювати бізнес, як відновлюватиме свою роботу той, хто не працював», — додав голова облради.
Такі втрати бюджету, каже Чернов, змушують чиновників переглянути програми фінансування будівництва та ремонту об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема лікарень та шкіл. При цьому уряд не передбачив, як влада на містах може компенсувати втрати через прийняті на період карантину рішення: звільнення від сплати податку на землю та єдиного соціального внеску для підприємців.
«Не надано ніяких механізмів для органів місцевого самоврядування, щоб кошти, які, згідно з державними рішеннями, не надійдуть в місцеві бюджети, могли бути компенсовані чи то за рахунок коштів створеного на рівні держави фонду боротьби із COVID-19 і яка повинна бути компенсація, чи додаткових механізмів, які могли б переглянути в рамках нормативних документів органи місцевого самоврядування і запропонувати збір податків в інших галузях, які не зупиняли роботу у цей період».
Кабінет Міністрів продовжив карантин до 22 травня, частково послабивши обмеження з 11 травня. У нових умовах будуть працювати салони краси, кафе, ресторани, адвокатські офіси, хімчистки і непродовольчі магазини, невеликими групами можна відвідувати парки і музеї. Після 22 травня карантин в Україні планують продовжувати, але переходити до адаптивної моделі, передаючи частину повноважень місцевій владі. Також уряд має намір дозволити рух громадського транспорту, роботу дошкільних установ, готелів (крім хостелів), проведення зовнішнього незалежного оцінювання та спортивних змагань без глядачів