Один із них вирішив під час окупації міста змінити мирну професію на посаду поліцая. За даними слідства, 30-річний головний інженер комбінату хлібопродуктів у Куп’янську в середині травня 2022 року уклав трудовий договір з окупаційною адміністрацією та обійняв посаду «полицейского взвода патрульной службы управления внутренних дел вга Харьковской области».
Однак згодом обвинувачений вирішив повернутися до попередньої сфери діяльності та став допомагати вивозити окупантам хліб. У серпні минулого року «голова» так званої «вга Харьковской области» своїм наказом призначив чоловіка на посаду «директора государственного предприятия «Продовольственные ресурсы», яке окупанти створили на базі українського комбінату хлібопродуктів.
Отримавши посаду «начальника», обвинувачений здійснив реєстрацію новоствореного підприємства за російським законодавством у фейковій «налоговой службе Харьковской области». Через це вказане підприємство отримало зобов’язання щодо сплати податку на прибуток у казну держави-агресора.
Після цього псевдоочільник уклав договір з окупаційною «купянской железной дорогой» на подачу залізничних вагонів для вивезення сільськогосподарських культур зі складських приміщень та елеватора українського комбінату хлібопродуктів на територію рф.
Крім того, пособник окупантів збирався безоплатно передати представнику підприємства з міста Ростов-на-Дону пшеницю врожаю 2021 року. Однак повноцінній реалізації плану з передачі українського врожаю державі-агресорці завадили ЗСУ, які деокупували Куп’янськ.
Наразі обвинувачений перебуває під вартою. Йому оголошено обвинувачення за фактами колабораційної діяльності та пособництва державі-агресору, справу передано до суду.
Також у Куп’янському районі встановлено особу пристосуванки, яка під час окупації активно співпрацювала з ворогом. За даними слідства, місцева мешканка намагалась побудувати кар’єру при окупантах. Наказом так званого «и. о. главы вга Купянского района» її було призначено на посаду «и. о. начальника управления труда и социальной политики военно-гражданской администрации Купянского района».
Колаборантка займалась видачею наказів, перевезенням і зберіганням грошових коштів, а також вела облік товарно-грошових звітів.
Свої повноваження підозрювана виконувала до деокупації району. Наразі вона переховується від слідства. Вирішується питання щодо оголошення її у розшук.
Ізюмською окружною прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт стосовно ще однієї 46-річної жінки за фактом колабораційної діяльності.
Дізнанням встановлено, що під час окупації Ізюму ця місцева мешканка добровільно пішла на співпрацю з ворогом. Жінка погодилася на пропозицію окупантів та обійняла посаду «головного спеціаліста відділу кадрового забезпечення тимчасової окупаційної військово-цивільної адміністрації Ізюмського району Харківської області».
Колаборантка оформляла документи співробітників псевдооргану влади, виконувала розпорядження та доручення очільника окупаційної адміністрації. Наразі ця справа у суді.
Суддя-хабарниця пішла в санітарки, а її наступник заговорив про хабарі