У Харкові триває відбір до Zero Waste Academy

Учасники створять план поводження з відходами для своєї громади. Найактивніші мають шанс отримати п’ятсот євро на реалізацію власного еко-проєкту.

До 30 вересня усі зацікавлені екологією та поводженням з відходами можуть зареєструватися на курс Zero Waste Academy. Протягом чотирьох місяців учасники академії вивчатимуть європейське і вітчизняне законодавство у сфері управління відходами, принципи світового руху “Нуль відходів”, а також отримають практичні навички попередження появи відходів. Очікується 16 лекторів за різними напрямками. Паралельно з лекціями слухачі виконуватимуть домашні завдання.

Доставайте пакет с пакетами: идем сортировать отходы

Наступні п’ять місяців автори чотирьох найкращих ідей працюватимуть над реалізацією проєктів у своїй громаді під керівництвом менторів. Кожен з них побореться за грошовий приз – п’ятсот євро. Завершиться програма Zero Waste Academy фінальною конференцією у Харкові.

Ініціатори проєкту сподіваються, що усі знання учасники втілять вдома. Наприклад, започаткують центр перевикористання відходів у своєму місті чи селі або налаштують переробку вторсировини.

“Ми декілька років працюємо з громадами, знаємо про їхні проблеми і розуміємо, що труднощі в управлінні відходами можуть бути, оскільки логістично інколи неможливо довезти відходи до переробних підриємств. Ціна на вторсировину нижча, ніж можна покрити витрати на її транспортування. Єдиний варіант – унеможливити появу відходів, – говорить Анна Прокаєва, координаторка Zero Waste Academy. – Сьогодні основний тренд – заборона і запобігання використання одноразового пластику. Наприклад, в Італії вже з десяток років існують міста Zero Waste, які на рівні муніципалітетів керуються за принціпом Zero Waste. Вони вже змогли у декілька разів зменшити кількість відходів”.

Місія «нуль відходів» по-харківськи

Створення Zero Waste Academy підтримало Посольство Фінляндії з питань освіти.

“Окрім того, що харківська організація має гарний досвід роботи в обраній сфері, гарні зв’язки з іншими організаціями, вона наголошувала на участі громади у пілотних ініціативах щодо поводження з відходами. Організація довела, що готова проводити навчання онлайн. Як ми розуміємо, зараз це суттєвий і вирішальний фактор у подочній ситуації  COVID-19”, – заявила радниця Посольства Фінляндії з питань освіти Мінна Хаккарайнен.

Цього року посольство підтримало ще два екологічних напрямки: кліматична освіта для дітей та підвищення обізнанності щодо біорізноманіття та сталого використання лісів.

Щоб взяти участь у навчанні, заповніть анкету

Читайте також

Total
0
Share