27 вересня слідчі повідомили про підозру вчителю фізкультури у розбещенні неповнолітніх та зґвалтуванні підлітка. Це відбувалося з 2018 до 2021 року з учнями декількох навчальних закладів Харкова, де працював педагог.
Правоохоронці встановили, що від вчинків учителя потерпіли щонайменше троє хлопців. Дітям на той момент було 11, 12 та 13 років. Про злочин розповів один із хлопців, який виїхав за кордон і там повідомив правоохоронців.
Потім педагог звільнився та переїхав жити до чоловічого монастиря у Тернопільській області, повідомила облпрокуратура.
Чоловік понад десять років працював педагогом. Йому нині 55 років, він одружений, раніше не був осудний. Зловмиснику загрожує до 15 років позбавлення волі.
Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.
«У 2018 році підозрюваний зґвалтував у спортивній залі 12-річного учня гімназії, де працював. Потім він працевлаштувався до школи. У 2019 та 2021 роках він піддавав розбещенню двох хлопців віком 11 та 13 років. Надалі чоловік звільнився та переїхав жити до чоловічого монастиря у Тернопільській області, який контролюється московським патріархатом», — уточнює Харківська обласна прокуратура.
Що відомо про злочини сексуального характеру щодо дітей
За інформацією Офісу Генпрокурора, за першу половину 2020 року 147 дітей були зґвалтовані. У 2019 році від цього злочину постраждали 148 дітей. Наскільки ця цифра відповідає дійсності важко сказати, адже значна частина інформації залишається прихованою, зазначала представниця уповноваженого Верховної Ради з прав людини з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина. Зокрема, через страх дітей, мовчання батьків і суспільну прийнятність до домашнього насильства.
«Найстрашніший злочин — зґвалтування, фізичне насильство щодо дитини, за нього настає найбільше покарання – до 15 років позбавлення волі, якщо йдеться про малолітню або неповнолітню дитину. Крім того, є такі види злочинів, як насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом (без проникнення безпосередньо в статеві органи дитини). Також примушування до вступу в статевий зв’язок, ми можемо говорити про статеві зносини з особою, яка не досягла віку статевої зрілості; окрема санкція передбачена, якщо мова йде про близьких людей – тобто такі дії вчинені з боку матері батька, вітчима або близьких родичів. І також це розбещення неповнолітніх — розпусні дії стосовно дітей», — розповідала «Громадське Радіо» Аксана Філіпішина.
Ще одна проблема — доведення справ до покарання злочинців. Наприклад, якщо щорічно розслідується приблизно 500 випадків сексуального насилля щодо дітей, то до покарання доводиться близько 200.
«За результатами аналізу судової практики ухвалених судом вироків упродовж січня 2017 – вересня 2019 року, наприклад, у кримінальних справах по 156-й статті Кримінального кодексу (розбещення неповнолітніх) всього в Єдиному державному реєстрі судових рішень виявлено 116 вироків», — зазначала правозахисниця.