Коротко про ситуацію на місцевому ринку праці.
За інформацією Державної служби зайнятості, протягом року кількість безробітних у Харківській області зросла на 80% — з 19,6 тисяч громадян до 35,2 тисяч. Із них 28,9 тисяч офіційно безробітних отримують грошову допомогу (станом на 1 липня 2020 року).
Серед безробітних – чимало з вищою освітою
За статистикою, людям старше 45 років складніше знайти роботу, ніж молоді до 35 років — у регіоні останніх 33% осіб. Офіційно непрацюючих харків’ян 35–45 років — 29%. Більшість безробітних з вищою освітою (51%), трохи менше (29%) — закінчили профтех училища та коледжі і лише 20% — тільки школу.
У минулому вони найчастіше працювали у сфері торгівлі та переробній промисловості, в установах соціального страхування, державного управління й оборони. Менше громадян займалися сільським, лісовим і рибним господарствами, працювали у сфері кур’єрської доставки, транспортних перевезень, у складському господарстві, закладах охорони здоров’я, соцдопомоги та на пошті.
Кількість вакансій зменшилася, але люди знаходять роботу
Після Києва у Харківській області один з найвищих показників зайнятості населення у віці від 15 до 70 років — 62,4%. Місцева служба зайнятості допомогла знайти роботу 25,2 тисячам жителів області. Серед працевлаштованих найбільше робітників у сільському, лісовому і рибному господарствах (42%), 14% осіб знайшли роботу в оптовій і роздрібній торгівлі, аналогічна кількість — у переробній промисловості, менше — у державному секторі, транспорті й страхуванні (5%).
У порівнянні з 2019 роком, у базі служби зайнятості зменшилася кількість відкритих вакансій — зараз їх 37 тисяч. Тенденція спостерігається в усіх районах області, крім Валківського.
Харківські підприємці отримають фінансову допомогу на період карантину