У Харківській області вистачає місць для розселення переселенців, — Олег Синєгубов

Наразі 1,8% території області ще тимчасово окупована ворогом. Три населені пункти перебувають у сірій зоні. Про це розповів на пресконференції Олег Синєгубов.

«Не можна сказати, що вони знаходяться під контролем ворога, однак там знаходитися небезпечно: зайти або заїхати Національна поліція не може, тому що там фактично щодня ведуться бойові дії», — пояснив він.

За словами голови ХОВА, українські воїни тримають позиції та Харківщина не поступилася ворогу жодним кілометром території, звільненої восени 2022 року.

Зараз влада області вирішує, чи оголошувати обов‘язкову евакуацію з окремих населених пунктів. 

«Розглядається питання щодо прийняття рішення щодо обов’язкової евакуації з певних населених пунктів, тому що, відверто кажучи, люди нехтують своїм життям, життям своїх близьких. Ми щодня з Національною поліцією, підрозділами ДСНС і волонтерами займаємося питаннями евакуації. Не хочуть люди звідти виїжджати. Виїжджають лише тоді, коли вже зруйновано або пошкоджено настільки житловий будинок, коли там не можна фактично проживати. У нас сили і засоби є», — сказав Синєгубов.

За його словами, в Харкові та області вистачає місць для розселення вимушених переселенців.

«Ми не пропонуємо виїзди за межі навіть Харкова. Ми перша область, яка фактично стала ініціатором постанови Кабінету Міністрів щодо використання гуртожитків вищих навчальних закладів саме для вимушено переміщених осіб, тому що вони зараз фактично стоять пусті. У нас вся освіта онлайн і найближчим часом, давайте будемо відверті, офлайну в нас не буде ні в школах, ні в садочках, ні в закладах вищої, профтехнічної освіти. Безпека дітей на першому місці», — зазначив він.

Він також додав, що 21 лютого відновилися навчання в Куп’янському районі. 

«Це не означає, що саме в школах офлайн-освіта. Це означає, що діти, які навіть виїхали, можуть онлайн навчатися в своїх школах. А це було важко зробити», — додав Синєгубов.

Для швидшого відновлення освітнього процесу в районі, зокрема, не вистачало педагогічного персоналу. За словами голови ХОВА, цю проблему допомогли вирішити, залучивши аспірантів, магістрів та викладачів Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.

Читайте також

Total
0
Share