Центральна Рада: наш перший крок до незалежності

17 березня 1917 року в Києві була створена Українська Центральна Рада — парламент, який очолив національний рух у часи Української Революції.

Після падіння монархії в російській імперії на теренах України активізувалася боротьба за національне визволення. 16 березня у Києві відбувся «День свята революції»: багатолюдна маніфестація під жовто-синіми прапорами. Кияни демонтували пам’ятник Петру Столипіну.

Патріоти сприйняли російський заколот як великий шанс для України. 17 березня представники усіх шарів суспільства: активісти політичних партій, мистецьких, студентських організацій, робітників, селян і духовенства зібралися разом. У Києві була утворена Українська Центральна Рада, її Головою обраний видатний історик Михайло Грушевський. 

Згодом Рада стала парламентом вільної України. Її учасники не мали єдиної думки щодо статусу України. Микола Міхновський, автор праці «Самостійна Україна», та його прихильники вимагали негайного проголошення незалежності держави. Помірковані Володимир Винниченко, Дмитро Дорошенко та партія ТУП вважали, що правильною буде автономія України у складі федерації з росією.

На жаль, термін існування Центральної Ради не був довгим. Та вона складалася з людей, які любили Україну та мріяли про її незалежне щасливе майбутнє. Видані ними Універсали окреслили прагнення народу, стали історичним віхами. Тож саме Центральна Рада була носієм ідеї українського національного відродження.


https://nakipelo.ua/14-bereznia-1990-roku-v-stryiu-vpershe-vstanovyly-natsionalnyj-stiah-ukrainy/

Читайте також

Total
0
Share