У Херсоні рівень води піднявся приблизно на п’ять метрів, повідомив речник Державної служби з надзвичайних ситуацій Олександр Хорунжий.
Інформації про загибель людей внаслідок підтоплення немає, говорять в ДСНС. Повністю або частково затоплені 40 населених пунктів, триває евакуація людей, домашніх і свійських тварин.
Військові рф, які знаходилися на островах на лівому березі, у пастці: їхнє командування не попередило та не евакуювало своїх солдатів. росіяни втратили техніку, вони не в змозі евакуюватися самостійно чи під виглядом цивільних. Про це заявила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.
У зоопарку «Казкова діброва» у тимчасово окупованій Новій Каховці повідомили, що деяких тварин вдалося врятуватися під час підтоплення, яке виникло внаслідок підриву росіянами дамби Каховської ГЕС. Вони перебували вдома у працівниці зоопарку. Це папуги, білки-летяги, фретки, шиншили та морські свинки.
Головне питання на сьогодні – чи продовжиться повінь, чи рівень води почне спадати.
«Станом на ранок спостерігалося підвищення рівня води з моменту аварії приблизно на п’ять метрів на посту Херсон. У Нікополі зниження води до 2,2 метра», – сказали в ефірі Національного телемарафону.
Інтенсивність підтоплення зменшується, про це говорять в Херсонській ОВА. При цьому влада не відкидає варіант, що в найближчі 20 годин ситуація може змінитися та вода знову підніметься.
Як повідомив генеральний директор держкомпанії «Укргідроенерго» Ігор Сирота, пік розливу води з Каховського водосховища стався саме сьогодні. На третій-четвертий день вода почне спадати.
А ось у Міноборони Великої Британії прогнозують, що найближчими днями руйнування Каховської ГЕС можуть посилитися. Росіяни замінували центр дамби, але внаслідок підриву та потоку води інші її частини також можуть опинитися в небезпеці.
Ймовірно, у Херсонській області повені поширяться на нові населені пункти. Розвідники підтвердили, що окупанти перед терористичним актом рекордно підняли рівень води на ГЕС.
В українському уряді говорять, що наслідки, зокрема для екології через витік машинного мастила, можна буде оцінити лише згодом. Як й наслідки для економіки. На Банковій чекають, що обурені заяви міжнародної спільноти перетворяться у реальні нові санкції проти рф та додаткову військову допомогу.
Наразі головне питання – врятувати всіх у зоні підтоплення. У ДСНС просять людей дотримуватися наступного алгоритму дій.
Через російські обстріли на Куп'янщині стався витік 134 тонн аміаку